Ознаки раку шийки матки та наслідки

Рак шийки матки — новоутворення злоякісної природи (пухлина), що з’являється на шийці матки. При відсутності лікування це захворювання може спричинити за собою смерть жінки. Найбільш часто його діагностують жінкам вікового діапазону 40-55 років.

Ознаки раку шийки матки безпосередньо залежать від стадії розвитку захворювання.

Стадії раку

Так, перша стадія, коли пухлина знаходиться в межах шийки, зазвичай протікає безсимптомно і жінка не відчуває дискомфорт. Однак багато жінок, у яких на ранньому терміні виявлено захворювання, відзначають появу на цій стадії слизових або надміру водянистих виділень.

Коли пухлина вийде через стінки шийки матки, діагностують захворювання другого ступеня. В цей час жінка починає відчувати тягнучий біль унизу живота, з’являються кров’янисті не менструальні виділення.

Вони часто вперше виявляються жінками після інтимної близькості. Виділення, як правило, мають неприємний запах, який пов’язаний з руйнуванням пухлини. Затримуючись в піхву, вони створюють відповідну середовище для розвитку інфекцій. Багато жінок відзначають появу больових відчуттів під час статевого акту.

Частіше хвороба виявляється на третій стадії розвитку. В цей час злоякісне утворення, котре вийшло область шийки матки, розростається до стінок малого тазу і, виходячи за його межі, проростає в кишечник і сечовий міхур, порушуючи роботу цих органів.

Часто із-за порушення сечовипускання страждають нирки. На цій стадії з’являються хворобливі відчуття внизу спини і в області тазу, сильні кровотечі з піхви.

Коли хвороба переходить у заключну четверту стадію, з’являються метастази в інших органах. Часто ця ступінь захворювання супроводжується сильно вираженими набряками кінцівок і аномальними вагінальними кровотечами.

На жаль, всі описані вище ознаки раку шийки матки виявляються тільки тоді, коли клітини епітелію з атипових стають раковими. Під час огляду на гінекологічному кріслі і дослідженні мазка Папаніколау, лікар може виявити захворювання на ранніх стадіях.

Корисна порада!Тому жінці приблизно раз у рік необхідно перевірятися у гінеколога навіть при відсутності будь-яких скарг. При появі сильних кровотеч, кров’яних виділень між менструаціями, після настання менопаузи, після інтимної близькості — візит до лікаря відкладати не можна.

Чому рак шийки матки належить до заразним, як його розпізнати на самих ранніх стадіях розвитку?

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні