Патології матки: гіперплазія ендометрія. Симптоми.

Що являє собою таке захворювання, як гіперплазія ендометрію матки? Це патологічне розростання слизової тканини, — ендометрія — вистилає зсередини поверхню тіла матки.

Патологічний ріст тканини може вразити всю площу ендометрію, а може бути і вогнищевим. В основі захворювання лежить збільшення числа клітин тканини за рахунок їх надмірного розмноження з подальшим збільшенням об’єму матки і потовщенням її стінок.

Основні симптоми захворювання

Враховуючи безліч різновидів такого захворювання, як гіперплазія ендометрію, симптоми його так само можуть бути самими різними, аж до відсутності протягом тривалого часу. Тому, для жінок так важливі періодичні огляди у гінеколога.

Найбільш характерними ознаками прояву захворювання є:

  • занадто рясні та тривалі за часом кров’янисті виділення під час менструацій;
  • кров’янисті або інші підозрілі піхвові виділення, що з’являються в проміжках між місячними;
  • піхвові кров’янисті виділення у жінок під час менопаузи;
  • болі в низу живота;
  • анемія, як вторинний симптом, і супутні їй симптоми: слабкість, зниження апетиту, запаморочення, непритомність.

Клініка захворювання

Клінічні прояви гіперплазії ендометрія характеризуються порушеннями менструального циклу. Протягом захворювання може розпочатися раптова кровотеча, причому надмірно рясне. Крововтрати можуть досягати такого ступеня, що у жінок розвивається анемія і значно послаблюється організм.

Кровотечі під час захворювання можуть носити нециклічних характер, а можуть бути і циклічними, але з відхиленнями від норми.

Кровотечі нециклічного характеру виникають переважно після аменореї (відсутності менструації), що триває 7-8 тижнів і більше. Іноді вони можуть виникнути через 2-3 тижні після останніх місячних.

Циклічні кровотечі починаються точно в термін наступної менструації і можуть тривати досить довго, ослаблюючи організм жінки і приводячи до анемії.

Корисна порада!Якщо ж кров’янисті виділення виникли в період постменопаузи, то їх вже слід розцінювати, як передраковий стан, до якого може призвести гіперплазія ендометрію. У всякому разі, багато дослідників підтверджують, що у хворих з раком ендометрію діагностується в одних випадках проста, в інших — атипова гіперплазія ендометрію матки.

Тому, при виникненні яких-небудь з перерахованих вище симптомів, важливо обов’язково звернутися до лікаря. Жінкам від 40 років і старше не зайвим буде на профілактичний огляд до гінеколога хоча б двічі на рік.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні