Післяпологова депресія симптоми

Фахівці стверджують, що понад 10% жінок страждають післяпологовий депресією. Якщо через кілька днів після пологів емоційний стан мами нестабільно — це нормально. Адже гормональний фон жінки в цей період змушений знову перебудовуватися, звідси і перепади настрою. Але якщо такий стан не проходить, почуття пригніченості й розгубленості посилюється, можливо настала післяпологова депресія. Це серйозне стан, симптоми та причини якого буде корисно розбиратися. Особливо важливо, як позбавитися від післяпологової депресії, якщо вона не обійшла стороною.

Причини розвитку депресивного стану після пологів

Народження дитини — це стрес не тільки для маляти, але також для організму матері, для її психічного стану. Поява дитини — це не робота, в якій можна робити перерви і кави-брейки. Для жінки починається дуже складний і відповідальний період.

Основні причини післяпологової депресії:

 • Невідповідність очікуванням. Кожна жінка чекає з нетерпінням появи дитини на світ. Але, якщо це первісток, то лише деякі молоді мами по-справжньому готові до майбутніх труднощів. З дитиною на руках мама розуміє, яке її чекає попереду. Починається паніка, слідом за якою приходить сильний стрес.
 • Поєднання домашніх обов’язків і догляду за дитиною. Крім готування, прибирання і прасування у графіку молодої мами з’являється купа інших пунктів. Дитина живе за розкладом. Мамі буває складно до цього розкладом звикнути;
 • Недолік сна.Малыши прокидаються кожні кілька годин, це не важливо: ніч на дворі або день. Кожен раз, коли вони прокидаються, то хочуть уваги і їжі. Безсонні ночі для мами є справжнім стресом.
 • Почуття безсилля й безпорадності. Молода мама на перших порах боїться щось зробити не так, випадково нашкодити дитині. Постійний страх — сильна емоційна напруга.

Це корисно знати! Лікарі помітили, що ознаки швидкої післяпологової депресії особливо часто виникають у жінок, які народили першу дитину. Досвідчені мами вже мають уявлення про те, яка їх чекає навантаження і до чого треба бути готовими. Перед першими пологами психологи радять поспілкуватися з іншими мамами, щоб як слід підготуватися до змін у житті, які внесе новонароджений.

Стан депресії після пологів можуть викликати не тільки причини, описані вище. Кожна ситуація індивідуальна. Особливо психологічний стан жінки можуть зіпсувати якісь неприємні фактори: хвороба дитини, відсутність підтримки чоловіка, проблеми з грошима. Важливо відзначити, що у тих жінок, у яких була депресія під час пологів, з більшою ймовірністю розвивається і післяпологова депресія.

Симптоми, що допомагають визначити післяпологову депресію

Перед тим, як починати судорожно шукати у себе симптоми післяпологової депресії, важливо розуміти, що кожна мама відчуває стрес. Бути матір’ю — це важка робота, як з фізичної, так і з емоційної точки зору. Організм може давати збої. Але, якщо ці збої не проходять з часом, то варто задуматися про відвідування лікаря.

Поширені ознаки:

 • Пригнічений стан протягом дня, посилення вранці або ввечері;
 • Нездатність дивитися на ситуацію з почуттям гумору;
 • Думки про те, що дитина не ваш, що його підмінили;
 • Дратівливість, яка часто триває цілий день. Жінка зривається на близьких;
 • Постійне почуття провини;
 • Нездатність отримувати задоволення від прожитих ситуацій;
 • Неможливість зосередитися;
 • Постійні сльози з приводу і без нього, скільки жінку не заспокоюють;
 • Думки про те, що життя не має сенсу. Нездатність боротися з такими думками;
 • Підвищений необгрунтоване занепокоєння про малюка;

Це важливо! Деякі спокійні та впевнені в собі жінки вважають, що вони настільки врівноважені, що депресія ніколи їх не торкнеться. Так думати неправильно. Це стан підступно саме тим, що може вразити будь-якої людини.

Післяпологова депресія має симптоми, але в кожному разі вони можуть бути дуже індивідуальні. Все залежить від характеру конкретної жінки. Іноді у молодої мами можуть спостерігатися всі симптоми депресії, в інших випадках буде присутній лише один або два ознаки. Скільки триватиме депресія також залежить від цих характеристик.

Непрямі симптоми

Часті побічні симптоми, що супроводжують депресивний стан новоспеченої мами — це відсутність апетиту (або його підвищення), а також повна відсутність лібідо.

Дуже часто жінки після пологів заїдають свій поганий емоційний стан. Деякі жінки взагалі можуть відмовлятися від їжі. Другий випадок більш небезпечний, адже мама ставить під загрозу не тільки своє здоров’я, але і здоров’я дитини (у разі грудного вигодовування).

Післяпологова депресія у жінок особливо небезпечна тим, що може тривати довгий час притому, що жінка не буде приділяти своєму станом належної уваги. Буде тягнути зі зверненням до фахівця. Але, чим раніше почнеться лікування, тим швидше новоспеченої матері стане легше. Коли симптоми і причини відомі, залишається тільки одне: дізнатися, як впоратися із післяпологовою депресією.

Як вилікувати депресивний стан після пологів

Ніхто точно не скаже, скільки триває така депресія. Але, коли жінка нарешті звертається за допомогою до лікаря, то конкретне лікування буде залежати від різних факторів. Важливо, як загальний психічний і фізичний стан жінки, так і конкретна проблема, що викликала депресію.

Найчастіше лікар призначає новоспеченої матері сеанси психотерапії, фізіотерапевтичне лікування. В якості профілактики допоможуть заходи по зміцненню імунітету. Післяпологова депресія: медикаментозне лікування призначається тільки в дуже важких випадках.

Це корисно знати! Щоб не нашкодити собі і дитині жінка не повинна займатися самолікуванням. Навіть рослинні ліки впливають на склад молока матері. Щоб приймати якісь препарати або пити настої трав, слід обов’язково проконсультуватися з фахівцем.

Адекватно оцінюйте речі і не бійтеся відкритися свого нового щастя, тоді депресія буде тривати недовго. Не треба збирати переживання в собі. Поділіться ними з коханими людьми і впевненою ходою входите в новий, такий цікавий і насичений етап свого життя.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні