Прищі на скронях — чому вони з’являються і як від них позбавитися

Косметичні дефекти шкіри завжди турбують своїх власниць. Ще однією подібною проблемою є прищі на скронях, причини якої криються в порушенні функціонування внутрішніх органів або у неправильному догляді за собою. Фахівці дієтологи, косметологи і дерматологи дійшли висновку, що ні одна шкірна неприємність не буває на порожньому місці. Завжди для цього існують передумови у вигляді способу життя, харчування, порушення обміну речовин.

Сальні залози покривають наше тіло, присутні і на скронях теж, тому поява прищів на скронях — не така вже рідкість. Шкіра в цьому місці набагато ніжніше області носогубного трикутника, а прищі на скронях і вилицях відрізняються тривалістю загоєння і здатністю залишати мітки у вигляді рубців і пігментованих ділянок шкіри.

Чому з’являються прищі на скронях
У нормі підшкірний жир, що виділяється назовні через пори, володіє захисними і зволожуючими властивостями. Якщо його консистенція змінюється під впливом яких-небудь факторів, бактерії починають посилено розмножуватися, викликаючи запалення і приводячи до утворення прищів.

Підшкірний жир, що виходить на поверхню, але не видалений, темніє, загусає, забиваючи пори. Цей процес ми знаємо, як утворення комедонов — чорних точок, які важко піддаються усуненню.

Якщо ж підшкірний жир не знайшов виходу, він утворює підшкірний прищ на скроні — твердий кулька, що дозріває поступово і має властивість запалюватися.

Фактори, що впливають на утворення прищів
Причини прищів на скронях різноманітні. Спеціалісти в області медицини пов’язують їх з неправильним функціонуванням внутрішніх органів, зокрема селезінки. Але для більш точного діагнозу необхідно пройти обстеження: здати сечу, кров, зробити УЗД органів ШКТ. Будьте готові до того, що дерматолог косметолог або направить вас на консультацію до терапевта або гастроентеролога.

Проблеми з діяльністю шлунково-кишкового тракту, пов’язані з неправильним харчуванням, є основним чинником, за яким прищі на скронях і на лобі з’являються в будь-якому віці. Нерегулярне харчування, надлишок барвників і консервантів, ароматизаторів, газована вода, кава, борошняні вироби — згубно позначаються на стані нашої шкіри.

Звичка сидіти, підпираючи голову кулаком, також впливає на виникнення прищів. Підпирають голову правою рукою, провокують висипання на правій скроні, підпирають лівою рукою — на лівому.


Як позбутися від напасті?
Способи боротьби з прищами на скронях
Усунення прищів на такій делікатній сфері, як віскі, повинно здійснюватися фахівцем косметологом (дерматологом). Тільки він може з точністю сказати, від чого у вашому випадку відбулися висипання і призначити необхідні обстеження, процедури, косметичні засоби та медикаменти при необхідності.

Після чищення обличчя в салоні, вам порекомендують засоби по догляду за шкірою в домашніх умовах. Це означає, що шкіру необхідно підтримувати в хорошому стані постійно.

Пацієнткам середнього віку найчастіше призначають комплексне обстеження організму, в тому числі на гормональні збої, так як причина прищів в цьому віці часто криється в порушенні діяльності організму. При виявленні якого-небудь захворювання, негайно приступають до його лікування, попутно усуваючи висипання, але повністю від них позбутися, стає можливим тільки після повного одужання.

Якщо прищі на скронях не пов’язані з соматичними порушеннями, слід скорегувати ваше меню та режим харчування. З раціону виключають: міцний чай і каву, алкоголь, чіпси, копченості та ковбаси, борошняні і смажене. Їжу приймають дрібними порціями, розбиваючи на 3-4 прийоми. Рекомендується вживати достатню кількість рідини. Бажано віддавати перевагу здоровій і натуральній їжі, їсти більше фруктів, овочів і злаків.

Гігієнічні процедури не повинні ставати культом — досить вмивання вранці і ввечері. При недотриманні цього, залишки косметичних засобів можуть спровокувати дрібні прищики, а при переусердствовании, змивається природна захисна плівка на обличчі, що теж веде до того, що з’являються прищі на скронях.


Заходи профілактики, які можна самостійно застосовувати до прищів в скроневій області
Прищі на будь-якій ділянці тіла говорять про внутрішні проблеми зі здоров’ям. Тому їх усунення повинно бути комплексним і складатися з наступних моментів:

  • Звернення до фахівця і проходження необхідного обстеження;
  • При виявленні захворювання почати його лікування;
  • Дотримання дієти, правильний режим харчування;
  • Регулярні гігієнічні процедури обличчя і волосся, без зайвого фанатизму;
  • При носінні окулярів рекомендується періодично протирати дужки дезінфікуючим розчином;
  • Необхідно відстежити і позбутися від звички чіпати обличчя брудними руками, підпирати голову кулаком.

Дотримуйтесь наші рекомендації, стежте за своїм харчуванням і здоров’ям, вчасно усувайте виникли дефекти, і ваша шкіра завжди буде радувати вас.

Рекомендуємо до прочитання: від чого з’являються внутрішні прищі на обличчі

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні