Рожевий лишай: лікування, симптоми та причини виникнення
Лишай — неприємне шкірне захворювання, лякливо одним своїм згадкою. Вважається, що рожевий лишай переноситься від тварин до людей і так отримує своє поширення. Однак, не завжди таке розуміння вірно, про що ми й розглянемо далі.
Рожевий лишай фото ви можете подивитися трохи нижче. Найчастіше він виникає після тривалого переохолодження на тлі зниженого імунітету. За своїм характером рожевий лишай заразний, але парадокс полягає в тому, що він може і не виникнути при контакті з носієм захворювання. Все залежить від людського імунітету. Якщо він ослаблений, то навіть присутність із хворим в одній кімнаті може спровокувати поява рожевого лишаю.
Рожевий лишай: від чого виникає і що з себе представляє
Лишай Жибера (рожевий) носить аллергоинфекционный характер. До цього дня, до кінця не вивчені причини його появи. Одні вважають, що винен вірус, що проникає в організм при зниженні імунітету. Інші звинувачують переохолодження, і часті захворювання в осінньо-весняний період часу. Обидві версії схожі в тому, що причинами виникнення бачать слабкість імунної захисту організму.
Недуга передається через зіткнення з предметами особистої гігієни або речами хворого і при безпосередньому контакті з ним.
Симптоми рожевого лишаю
Лишай Жибера у людини має різні симптоми. Зазвичай захворювання схильні люди у віці від 20 до 40 років. Хвороба супроводжується відчуттям гострого нездужання, підвищенням температури тіла, збільшенням лімфатичних вузлів. На шкірі з’являються рівні, трохи випуклі, злущуються по краях новоутворення світло-червоного або рожево-жовтого кольору. Іноді відзначається неприємний свербіж.
Висип має розмір 1-2 см в діаметрі, всередині шкіра наче прим’ята, а зовні має помітну червонувату окантовку. У людини вона тримається 14-21 день, потім повільно зникає, залишаючи білуваті або рожеві позначки на шкірі. Ще через 2-3 тижні сліди захворювання проходять, як і не бувало.
У більшості випадків, перед появою рожевого лишаю, на шкірі утворюється пляма яскраво-рожевого кольору — «материнська бляшка». Воно буває вкрита лусочками, які потім відділяються. Це явна ознака освіти рожевого лишаю.
Улюблене місце появи позбавляючи — на грудях. Потім він розповсюджується по животу до пахових складками, повзе далі по стегнах, плечах і шиї. Все це відбувається повільно, протягом 2-х тижнів. Рідше всього лишай з’являється на обличчі.
Рожевий лишай: нетипові види
Рідко, але захворювання може носити нетипову форму. Це коли з’являється лишай у вигляді різного висипу: бульбашкової або точкової. Різновидом захворювання є також лишай Відаля (кольцевидный), який характеризується нечисленними, але більш великими висипаннями. Такий лишай носить хронічну форму і може паразитувати на тілі людини роками.
Рожевий лишай: лікування
Лікування рожевого лишаю у людини триває довго. Навіть правильний підхід не забезпечить швидше одужання місяця — двох. Іноді захворювання проходить самостійно, але терміни зцілення при цьому збільшуються вдвічі. Приблизно стільки ж часу йде на одужання від оперізуючого лишаю (герпесу).
Дієта, яку призначають при рожевому лишаї, схожа на дієту для алергіків. Рекомендується обмежити або зовсім виключити наступні продукти:
- Цитрусові фрукти з червоним пігментом;
- Яйця;
- Чай, кава і міцні напої;
- Горіхи;
- Шоколад;
- Гострі страви.
Рожевий лишай має властивість трансформуватися в екзему, а тоді лікувати стане складніше. Щоб цього не сталося, забороняють митися з мочалкою та милом. Дозволено обмиватися під душем. Використання косметичних засобів виключається на строк від трьох до п’яти тижнів. Зараженому людині не рекомендується перебування на сонці і носіння синтетичного одягу і білизни.
Рожевий лишай: препарати, мспользующие при лікуванні
З лікарських препаратів при подібному недугу призначають антигістамінний препарат, що знімає свербіж (супрастин, зодак, ксизол), вітаміни та імуномодулятори. Захисні сили організму рекомендується підвищувати при будь-якому вигляді позбавляючи: червоному, стригучому, отрубевидном, оперізувальному. Лікарські препарати, що приймаються всередину, підтримують організм, допомагають йому справитися з хворобою, вступають у боротьбу з вірусом.
Місцево застосовують кортикостероїдні креми. Ще рекомендують цинк-водну суміш або ціндол.
При гострому перебігу захворювання, при швидкому поширенні рожевого лишаю по тілу, при підвищенні температури та інших ускладнень призначають антибіотики.
Народні засоби від рожевого лишаю
- Яблучний оцет є найпоширенішим засобом для боротьби з подібним шкірним захворюванням. Ділянки шкіри, уражені недугою, змазують яблучним оцтом по три рази в день і більше.
- Листя і квітки чистотілу засипають в непрозору посуд, заливають горілкою так, щоб вона покрила вміст, щільно закривають, збовтують і прибирають на кілька тижнів у темне місце. Для лікування або профілактики приймають по 10-15 крапель засіб 2 рази на день, розбавляючи водою. «Материнську бляшку» протирають настоянкою 2-3 рази в день. Даний засіб виявиться своєчасним, якщо захворювання почне передаватися іншим членам сім’ї.
- Протягом дня рожевий лишай змащують обліпиховою олією. Це дозволяє пом’якшити шкіру в ураженому місці і не дасть поширитися інфекції через відлущування лусочок з поверхні лишаю.
- Сухі квітки бузини потрібно залити 200 мл окропу, дати їм простояти 20-30 хвилин, процідити. Прініматьпо 4 столових ложки 3 рази на день.
- Необхідно пам’ятати, що лікування нетрадиційними способами може не дати бажаного результату і тільки погіршити перебіг захворювання. Висип, характерна для рожевого лишаю, може перерости в хронічну форму або в шкірну екзему.
Зверніть увагу, що захворювання передається через особисті речі: одяг, гребінець, рушник. Тому для профілактики важливо дотримуватися гігієни.
Зазвичай, після повного одужання шкіра приходить в норму і рецидивів захворювання не відзначається. Однак рекомендується приймати вітаміни, вести здоровий спосіб життя і зміцнювати імунітет.