Рубці після прищів — як позбутися від них назавжди?

Прищі самі по собі проблема, що доставляє чималий дискомфорт власниці. Особливо, якщо вони утворилися на обличчі або інших відкритих частинах тіла. А вже якщо після неправильного їх видалення або видавлювання залишилися рубці, то подібний дефект викликає втрату психологічного рівноваги, впевненості в собі, поява комплексів. Позбутися рубців від прищів мріють всі, кого спіткало це лихо, незалежно від статі і віку.

 

 

Сучасна медицина і косметологія розташовують поряд способів, як усунути рубці від прищів, але все ж проблему краще запобігати, ніж згодом вести з нею боротьбу.
Причини появи рубців після прищів
Напевно читачки стикалися в житті з появою прищиків і знають, що за їх виникненням, дозріванням і проривом утворюється відкрита ранова порожнина, яка при загоєнні може перетворитися в рубець, приклад якого видно на фото.

Мітки після прищів залишаються не завжди, а тільки в результаті проникнення і впливу в ранці інфекції. Безліч бактерій атакують лопнув прищ, викликаючи запальний процес, який супроводжується збільшенням в цьому місці кількості лімфоцитів, тромбоцитів і інших речовин, здатних боротися з ними. У нормі ранка затягується самостійно, не залишаючи наслідків у вигляді рубців. Якщо ж імунна система ослаблена, організм відповідає розвитком рясного запального процесу.

Рубці після прищів утворюються, коли ранова поверхня починає затягуватися, обростаючи по краях зернистої тканиною. Центральна частина ранки звужується, поступово заповнюється колагеном, а навколо зернистої тканини утворюється новий епідерміс, дуже схожий за кольором і іншим параметрам зі здоровою шкірою. Тривалість процесу загоєння у кожної людини індивідуальна, і може тягнутися місяцями і роками. При відновленні шкірного покриву в повній мірі рубці не утворюються. В іншому випадку, виникають нерівності, що доставляють переживання своїм власникам.
Які існують види рубців після прищів?
Лікування рубців після прищів здійснюється після того, як визначили, який рубець з’явився на вашій шкірі. Рубці класифікують за зовнішнім виглядом і за особливостями вироблення колагену в травмованому місці.

 • Закруглені глибокі рубці, що нагадують за зовнішнім виглядом западину з глибокими дугоподібними краями.
 • Закруглені неглибокі рубці, аналог попередніх, але з меншим заглибленням у шкіру.
 • Прямокутні рубці, відрізняються прямими краями і найбільш неэстетическим виглядом. Проте усунення подібних рубців після прищів проходить найбільш легко і швидко.
 • Колоїдні рубці, що утворюються в результаті патологічного розростання сполучної тканини. На вигляд вони нагадують невеликі піднесення типу бородавок.
 • Сколені рубці, виглядають як глибокі гострокінцеві ямки. Залишаються такі рубці після кістозних запальних прищів з глибоким ступенем ураження епідермісу.
 • Розширені пори, не є безпосередньо рубцями, але ці ямочки на шкірі так само складно прибрати, як і позбутися рубців від прищів.

Рубці зазвичай утворюються на шкірі, схильної до виникнення запальних прищів і вугрів. Всі перераховані вище види рубців після прищів об’єднані в наступні класи:

 • Атрофічні, розташовані нижче рівня шкіри. Вони утворюються з-за нестачі вироблення колагену;
 • нормотрофические, світлі, плоскі, схожі на нормальні тканини епідермісу. Вони знаходяться на одному рівні з шкірним покривом;
 • гіпертрофічні, що підносяться над шкірою. Вони утворені надлишками сполучної тканини, складно піддається розсмоктуванню.

Рубці від прищів — як позбутися від цієї напасті?
Такого недоліку, як рубці після прищів, лікування проводять з урахуванням віку пацієнта, його типу шкіри, регенеративних можливостей організму. Профілактичні заходи не залежать від таких факторів і полягають у наступному:

 • Ні в якому разі не видавлювати прищі і не займатися самолікуванням;
 • Нормалізувати харчовий раціон, включивши в нього їжу, багату вітаміном E;
 • Носити одяг з натуральних тканин;
 • Негайно приступати до лікування прищів при їх виникненні, не чекаючи їх розповсюдження по всьому тілу;
 • Якщо в крові виявився підвищений білірубін, слід перевірити стан печінки, шлунка, підшлункової залози і скорегувати свою дієту.

Як прибрати рубці після прищів на довгий час безболісно?
Якщо ви читаєте цю статтю, напевно вас турбує питання, як позбутися рубців після прищів. Це залежить від часу, який рубець був присутній на вашій шкірі, від його глибини і виду, визначити який може досвідчений лікар або косметолог. На жаль, повністю на обличчі прибрати рубці не вдасться, але їх можна зробити менш помітними. Кожен вид рубців лікується по-різному.

Закруглені рубці від прищів прибрати можливо, замінивши травмовану шкіру на нову хірургічним шляхом або наполненив поглиблення стабілізованої гіалуронової кислотою. У деяких випадках роблять дермобразию (механічний пілінг, знімає поверхневий шар епідермісу), микродермобразию (трохи більш щадна процедура) або лазерну шліфовку. Ербієвий (спалює рубцеву тканину) або карбондиоксидный (ущільнює структуру рубця) лазер допомагає позбавитися від застарілих рубців.

Вилікувати рубці колоїдного характеру вдається з допомогою введення в деформовану тканина кортикостероїдів (від 2 до 4 разів в тиждень), висічення накладення спеціальних здавлюють кліпс.

Інші способи прибрати рубці
Із способів, що діють повільно, але ефективно, використовують мазь або крем від рубців після прищів. Їх дія заснована на поступовому розсмоктуванні рубцевих тканин. Такі кошти мають відносні протипоказання (наприклад, індивідуальна непереносимість) і повинні використовуватися до 3-х разів на день тривалий час (від 2 до 5 місяців). Гель контрактубекс забезпечує позбавлення від рубців різного виду і ступеня застарелости.

Народні засоби є відмінним способом прибрати рубці після прищів. Звичайно, ступінь усунення непривабливих новоутворень залежить від індивідуальних особливостей шкіри, але скористатися цими коштами все ж варто. Найпоширенішими засобами є маски від рубців після прищів:

 • Хороша альтернатива салонним процедурам (лазеру, мікродермобразії) — бадяга від рубців. Її (чайну ложку) розводять водою до консистенції сметани і наносять на 10 хвилин максимум, потім змивають водою. Цей спосіб не підходить для чутливої шкіри.
 • У рідкий теплий мед (ст. л.) додають пшеничні висівки і лимонний сік (ч.л.). Маса наноситься на обличчя на 2-3 хвилини.
 • Яйце теж може послужити хорошу службу при видаленні рубців від прищів. Маска з збитого білка, завдана в кілька етапів, допоможе зробити шкіру більш гладкою.

З даної статті ви дізналися, чому виникають рубцеві зміни на шкірі, їх види, як вилікуватися від рубців від прищів медикаментозними, хірургічними та народними способами. Кожен із способів має свої переваги і недоліки, тому програму лікування повинен становити дерматолог на основі результатів ваших аналізів.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні