Що робити, якщо болить родимка?

 

У кожної людини на тілі є родимки і родимі плями, і їх поява є неминучим. Крім цього, досить часто у людей спостерігається стан, коли болить родимка. А ось причини появи родимок і родимих плям можуть бути різними. Родимі плями — це ділянки шкіри, які з ряду впливають на організм факторів видозмінюються. Деякі родимки і родимі плями не являють собою ніякої небезпеки для здоров’я людського організму. Однак, в залежності від ряду факторів, а так само від фактури рідного плями фахівці можуть прийняти рішення про його видалення, особливо, якщо родимка зростає і болить.

 

Деякі родимки можуть з’явитися буквально з перших тижнів життя, інші ж з’являються поступово. І, незважаючи на те, що більшість родимок на нашому тілі не доставляють нам особливого занепокоєння, за ними необхідно ретельно стежити, тому що будь-яка зміна фактури родимок може свідчити про розвиток онкологічного захворювання.

Чому ж болить родимка?

 

Якщо болить родимка — це говорить про те, що вам в терміновому порядку потрібно звернутися до фахівця, який після проведення ретельного обстеження зможе виявити причину болю. Не слід закривати очі на неприємні відчуття, які з’являються при натисканні на родимку. Якщо родимка болить при натисканні, то це може бути свідченням негативних процесів, які розвиваються у вас в організмі.

На перший погляд родимка — це просте темне плямочка на тій чи іншій ділянці тіла, і тому багато хто просто не звертають уваги, якщо родимка почервоніла і болю.

Природно, біль ця скоріше носить тупий і не яскраво виражений характер, тому нам простіше потерпіти цю біль, ніж пройти численні обстеження. Однак таке недбале ставлення може призвести до негативних наслідків.

Причини виникнення болю

 

Не варто забувати і про те, що є ряд факторів, які відіграють роль провокаторів і роблять процес переродження родимки в злоякісне утворення більш стрімким, тому в даному випадку питання про те, що робити якщо болить родимка буде, принаймні, не доречним. Звичайно ж, бігом бігти в лікарню. І перший фактор — це тривале перебування на сонці. Вчені вже давно встановили, що УФ промені самим несприятливим чином впливають на клітини, з яких складається родимка або родима пляма. Тому, якщо у вас є родимки на обличчі, то в літні спекотні дні краще всього буде носити капелюхи і кепки, а якщо родимка на спині, то необхідно дуже обережно приймати сонячні ванни, а так само не носити одяг, що відкриває спину.

Не жартуйте зі здоров’ям

 

Дуже обережно потрібно ставитися до родимок, які виступають над поверхнею шкіри. Такі родимки прийнято називати висячими. Якщо болить висяча родимка, то, швидше за все вона була травмована в процесі життєдіяльності людини. Дуже часто ми, самі того не бажаючи, зачіпаємо висячу родимку нігтем або мочалкою. У цьому випадку необхідно негайно звернутися до лікаря і провести обробку родимки, щоб бути впевненими в тому, що занесення інфекції виключено.

Особливу небезпеку може представляти родимка на голові, тому що саме такі родимки найбільше піддаються ризику травмування. Досить одного невірного руху, наприклад, при митті голови, і родимка буде травмована і, що ще гірше, почне кровоточити. У цьому випадку займатися самолікуванням не варто, оскільки заражена кров може стати причиною ураження інших ділянок організму.

Якщо ви спостерігаєте навіть незначна зміна в розмірах або вас насторожив колір родимки і больові відчуття, не варто гадати, чому болить родимка, необхідно якомога швидше звернутися до фахівців зі своєю проблемою. Природно, видозміна родимки не завжди означає розвиток онкології, але все ж, краще перестрахуватися.

 

Як правило, якщо родимка збільшилася і болить, то фахівець після проведення ретельного огляду, швидше за все, прийме рішення про її видалення. Сама по собі операція досить проста і безболісна, але, тим не менше, вимагає хірургічного втручання. Для того щоб виключити поява нових родимок лікар може призначити курс хіміотерапії.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні