Спринцювання при молочниці — чим краще?

Молочниця викликається заселенням мікрофлори піхви грибками роду Кандида, які в нормі теж присутні там, але в меншій кількості. Їх збільшення відбувається під впливом різних факторів: зниження імунітету, дисбактеріозу кишечника, стресів, гормональних збоїв.

Спринцювання при молочниці найбільш поширений спосіб лікування від неї. Цим способом користувалися століттями, тому існує безліч рецептів, за якими можна проводити цю процедуру.
Деякі рекомендації щодо спрінцевання
Спринцювання проводиться спеціальним інструментом — спринцівкою (народна назва клізма). Її необхідно наповнити лікарським розчином, який потім впорскується в піхву. Як робити спринцювання при молочниці ви дізнаєтеся з нашої статті.

Для початку спринцівку кип’ятять або протирають спиртом. Потім готують розчин кімнатної температури і вводять його в піхву (спринцівки при цьому занурюється на 5-7 см своїм кінчиком). Це можна робити у ванній навпочіпки, але краще лежачи, трохи піднявши таз. Лікувальну рідину утримуємо в собі напругою вагінальних м’язів 10-20 секунд. Це необхідно для того, щоб лікувальний розчин здобув свою дію.
Спринцюватися категорично не рекомендується:

  • при вагітності (це порушує природну мікрофлору піхви, може стати причиною посилення дисбактеріозу або надмірної сухості, що негативно впливає на маму і дитину);
  • перед відвідуванням гінеколога (вимивання мікрофлори загрожує вам неправильними результатами аналізів);
  • під час менструації (це несе загрозу інфікування матки, сприяє розповсюдженню патогенних мікроорганізмів);
  • при гострих запаленнях, після абортів і пологів.

У багатьох виникає питання про те, скільки днів необхідно спринцюватися для досягнення потрібного ефекту? Організм кожної з нас різний, всі лікувальні засоби діють не однаково. Деяким досить трьох днів, а деяким — тижні і більше. Однозначно можна сказати, що якщо спринцювання будинку не допомагає, необхідно змінити засіб або звернутися до лікаря для уточнення діагнозу, адже самолікування може призводити до плачевних результатів замість очікуваних.

Спринцювання з домашніх умовах

  • Найпоширенішим способом є спринцювання содою. Для цього необхідно помістити в склянку 1 ч. л. соди і розвести її теплою водою. Сода створює лужне середовище в піхві, знищує хвороботворні мікроби.
  • Ще один ефективний спосіб — спринцювання ромашкою. Для цього 3 ч. л. ромашки заливають 1 л окропу і настоюють 2 години під кришкою. Після цього проціджують і спринцюються від 2-х разів на день. Таким же чином можна вступати з календулою.
  • У народі широко використовують спринцювання оцтом, розведеним водою. Вважається, що оцет відновлює PH-баланс області вагіни (подібну дію мають також яблучний оцет і лимонний сік). Відновлення балансу і знищення бактерій сприяє спринцювання перекисом водню (з розрахунку 2 ст. л. на 1 л). У деяких випадках для цього користуються борною кислотою, добре розведений кип’яченою водою. Однак цей спосіб може подіяти згубно на слизову оболонку піхви, тому практикувати його потрібно з особливою обережністю. До поширеним, але настільки ж сумнівних методів відноситься і спринцювання марганцівкою. Вона володіє антисептичними властивостями, але може і викликати опік слизової оболонки, тому для введення користуються дуже слабким її розчином.

Існує думка, що баланс вагінальної мікрофлори можна відновити кефіром. Лактобацили, які є корисними мешканцями піхви, присутні в кефірі. Але в ньому також міститься і маса небажаних нам мікроорганізмів, що може призвести до протилежного ефекту, ніж ми очікували.
Спринцювання лікарськими засобами
При молочниці спринцювання проводять різними засобами, але найбільш ефективними і безпечними вважаються лекарствосодержащие препарати. Подібні розчини знімуть запалення і свербіж, подіють згубно на небажані мікроорганізми.

При молочниці, ускладненої гінекологічними інфекціями, використовують спринцювання хлорофіліптом спиртовим (1 ст. л.), розведених в 1 л. води. Для цих же цілей можна скористатися хлоргексидином або мірамістином. Ці розчини вже в готовому вигляді придбати в аптеці.

Ще один ефективний засіб — спринцювання фурациліном. Він діє як антисептик на безліч патогенних мікроорганізмів. Для створення розчину необхідно 1 таблетку ліки залити склянкою води. Таблетку бажано попередньо розім’яти. Подібна процедура нешкідлива і може проводитися часто (кілька разів на день).

Рецепти спринцювання при молочниці досить великі і не обмежуються методами, наведеними в статті. Бажано, щоб лікування проходило під контролем гінеколога і з його згоди.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні