Узд на 12 тижні вагітності

Скринінгове (масове) обстеження вагітних ведеться вже давно, і в сучасних умовах ведення вагітності неможливо уявити без УЗД. У перший раз доктора спрямовують майбутніх мам, у яких навіть ще не намічається животик, на скринінгове узд на 12 тижні вагітності.

Скринінгове УЗД під час вагітності повинні проходити всі

Під час вагітності скринінг дозволяє оцінити стан плоду і вагітної жінки і діагностувати можливі спадкові і вроджені патології плода, дізнатися стать дитини. Досліджують вагітних двома видами датчиків апаратів ультразвуку:

  • Трансвагінальний датчик дозволяє визначити вагітність у ранній строк. Його вводять у піхву.
  • Трансабдомінальний датчик використовується в 2-му та 3-му триместрі вагітності, їм обводять живіт вагітної.

Вагітна жінка повинна пройти три планових узд. Перший скринінг проводиться в термін 10 — 13 тижнів, другий в 20 -24, коли вже точно можна дізнатися стать малюка, і третій в 32 — 34 тижнів. На сьогодні скринінг є найпоширенішим, безпечним і високоефективним методом оцінки розвитку вагітності. Завдяки йому, вже через три тижні від зачаття можна в порожнині матки побачити плодове яйце, розмір якого зовсім невеликий, а через тиждень і його мешканця або мешканців, якщо там двійня або навіть трійня, неважливо який у них підлогу.

Що визначають на першому узд

Зазвичай перше повноцінне скринінгове узд плода проводять на 12 -13 тижня. У цей час у деяких вагітних вже помітний животик. Багато поспішають його зробити, щоб дізнатися стать дитини, але підлога визначити в цей час ще майже неможливо.
На першому ультразвуковому дослідженні:

  • Вагітність діагностують, визначають або уточнюють її термін, якщо жінка не може пригадати дату останніх місячних. Тільки в першому триместрі, на 11 — 13 тижня можливо з великою точністю встановити гестаційний вік плоду, на який акушери будуть згодом орієнтуватися в скрутних ситуаціях.
  • Оцінюють розмір навколоплідної рідини, стан плаценти і майбутньої дитини.
  • З’ясовують, чи є двійня. Вже в строк п’ять тижнів може виявитися двійня, але її стать визначити ще неможливо.
  • Дивляться передлежання плаценти, якщо неправильне передлежання, призначають лікування.
  • Куди прикріпився плід, щоб переконатися в тому, що вагітність не позаматкова.
  • На 12 тижні тазове передлежання виявляти поки рано, так як плід ще буде кілька разів перевертатися.
  • Вимірюють ктр ембріону, дивляться його розмір і порівнюють з належними нормами.
  • Оцінюють, яка товщина комірцевого простору плода. Якщо вона більше нормальної — на 3 мм, лікар повинен призначити додаткові дослідження.

12 ий тиждень вагітності є найбільш оптимальним часом для проведення діагностики на грубі пороки розвитку плоду і хромосомну патологію. Ультразвукові особливості, які дозволяють запідозрити важкі хромосомні захворювання і синдром Дауна, вже через кілька тижнів можуть безслідно зникнути. Якщо лікар на 12 — 13 тижня запідозрив хромосомну патологію, є час для проведення спеціального генетичного дослідження і якщо результат несприятливий, перервати вагітністю.

Тільки перший скринінг покаже повністю маленького чоловічка, розмір тільця ембріона на четвертому тижні не більше 5 мм На подальших узд на моніторі вже будуть висвітлюватися окремі частини його тіла.

Не шкідливе узд

Ультразвукова діагностика вперше було проведено більше 50 років тому. Численні теоретичні та експериментальні дослідження підтверджують безпеку скринінгу: дитина перебуває під захистом плаценти. Але якщо не доведено, що скринінг шкідливий, то це не означає, що він корисний. Його противники стверджують, що це невиправдане втручання в організм жінки, коли формуються життєво важливі органи майбутньої дитини. Тому раннє УЗД — у строк десята акушерська тиждень проводиться виключно за спеціальними показаннями.

Багато лікарі стурбовані поширенням ультразвукових досліджень, метою яких є отримання зображення на пам’ять. Вони зазвичай проводяться без медичних показань. Жінка хоче зберегти свій животик з немовлям, дізнатися мерщій його стать.

Якщо скринінг на 11 — 13 тижня розглядати з психологічної точки зору, то він багатьом допомагає вагітним перестати хвилюватися, так як вони переконуються, що з малюком все гаразд. Часто у мам і тат, які побачили зображення малюка на екрані апарату узд або на знімку, розмір якого дуже малий, з’являються нові відчуття, вони починають інакше усвідомлювати свою роль і з нетерпінням чекають, коли в майбутньої мами з’явиться помітний животик. Тата намагаються розгледіти стать малюка.

У чому полягає роль плаценти

Освіта плаценти зазвичай відбувається поступово. Після 13 тижні розвиток плаценти досягає потрібної зрілості, що допомагає забезпечувати харчування, дихання і захист плода. До цього цими функціями завідує хоріон — внезародышевый орган.

Сучасними вченими докладно вивчені властивості плаценти та її склад. Вони з’ясували, що екстракти плаценти мають протизапальну та протиопікову дію.

Адже роль плаценти захищати плід від шкідливих зовнішніх впливів. Якщо на узд буде виявлено неправильне знаходження плаценти, таким вагітним заборонені будь-які навантаження, заняття сексом. Але не треба з-за цього панікувати. Підняття плаценти може відбутися в будь-який термін, найчастіше це трапляється в середині вагітності.

Коли призначаються додаткові УЗД

Якщо у вагітної сильно болить живіт, з’явилися дивні виділення, почалася кровотеча — це ознаки загрози викидня. Тому лікар може відправити на додаткове узд.

Якщо жінку сильно мучить токсикоз, не треба лякатися, так як токсикоз — це нормальне явище у ранній термін вагітності він відбувається часто, пройде небагато часу, і вже на 13 тижні вагітності токсикоз може пройти.

Якщо у жінки на ранніх термінах з’явилася застуда, коли вона не підозрювала вагітність і приймала ліки, краще зробити додаткове узд, коли дія ліків закінчиться.

Іноді на повторне узд направляють, якщо незрозуміло, чи є у вагітної двійня.

Якщо в 12 тижнів виявлено повне передлежання плаценти, можна на 13 тижні зробити повторне узд, щоб з’ясувати піднялася вона. Так як передлежання плаценти є серйозним ускладненням вагітності, але воно зустрічається не часто. Частіше передлежання плаценти буває у жінок, які мають серйозні захворювання

Що таке тривимірне УЗД

Особливу популярність стало набувати тривимірне узд. На цьому дослідженні передлежання плода можна побачити з різних сторін. Так легше визначити розмір плода, його стать. Результати обробляють спеціальною програмою, за допомогою якої отримують тривимірні зображення і навіть відео.

Треба готуватися до УЗД

Ультразвукове дослідження ніякої спеціальної підготовки не потребує. Йдучи на безкоштовний скринінг у строк 11 — 13 тижнів треба прийняти будинку душ, взяти з собою пелюшку і шкарпетки. Можна взяти ще серветки, щоб витерти надлишки гелю.

Ще перед обстеженням треба випити наперед більше води, коли сечовий міхур наповнений, легше проглядається матка і плід. Краще її пити не вдома, а вже в лікарні, так як переповнений живіт вагітної може почати подавати недвозначні сигнали.

Якщо у вагітної сильний токсикоз, краще за день до узд обмежити харчування.

Як проводиться узд

Для проведення діагностики животик необхідно звільнити, при першому вагінальному огляді в термін 12 тижнів, роздягнутися знизу. Звукові хвилі високої частоти виходять з датчика апарату, через животик жінки вони відбиваються від структур і тканин, які розташовані в глибині тіла і повертаються назад в апарат. Після цього отриманий сигнал обробляється в спеціальній комп’ютерній програмі і відображається на екрані.

Картина, що з’являється на екрані дуже специфічна і не зрозуміла майбутній мамі. Вона не зрозуміє, що там відбувається і не зуміє визначити неправильне передлежання плода та інші нюанси.

Якщо у жінки очікується двійня, лікар може побачити одному околоплодном мішку два плода. Якщо двійня має одну на двох плаценту і різні оболонки, то абсолютно однакові діти і мають один підлогу. Іноді зустрічається двійня, коли кожен плід має свою оболонку. Якщо у жінки двійня, то слід враховувати, що двійня має більше ризиків розвитку. Якщо передлежання плаценти низьке, при двійні вона піднімається довше.

Як розшифрувати результати першого узд

Після проходження першого УЗД вагітна жінка отримує результати, в яких написані показники щодо дитини. У першому триместрі найбільш точний варіант куприка-тім’яної розмір, скорочено ктр. Це розмір плоду в міліметрах від куприкової кістки до тім’ячка.

КТР фіксується на першому узд і показує точний розмір плоду. З допомогою ктр визначають його приблизний вага. Багато вагітні цікавляться нормами ктр, щоб самостійно розшифрувати результати узд.

Існує таблиця ктр, у якому зазначені його норми по тижнях в залежності від терміну вагітності. Треба враховувати, що середні показники ктр постійно коливаються. Вже після 16 тижнів вагітності ктр перестають вимірювати, в цей час вже будуть інші показники.

Багато гінекологи вважають, що одинадцятий тиждень ідеальний термін для вимірювання ктр і призначають скринінг на цей час. Краще не займатися самостійною розшифровкою ктр, а робити її разом з лікарем, який направив на скринінг, одночасно він дасть вагітній жінці рекомендації щодо правильного розвитку малюка.

Що робити, щоб результати скринінгу були хорошими

У перші тижні вагітності животик ще й не видно, його розмір поки не збільшується, а жінку вже сильно мучить токсикоз, але для правильного розвитку дитини, треба налагодити харчування, щоб майбутній дитина отримувала всі необхідні речовини. Щоб токсикоз менше проявлявся, вагітна жінка повинна більше гуляти і спати.

Часто токсикоз проявляється з-за того, що жінка курить, в цьому випадку токсикоз викликає блювоту, з-за чого може початися зневоднення організму, а животик довго не з’явиться. Тому викорінення шкідливих звичок, правильне харчування і своєчасне лікування, дозволить народити здорову дитину, а таке неприємне явище як токсикоз, швидше закінчиться.

Якщо у жінки йдуть світлі виділення і не болить живіт, в цьому випадку і результати скринінгу бувають гарними. Але якщо виділення стають мажучі кров’янисті, болить і тягне живіт, іноді в цьому винна застуда, а іноді на УЗД може виявитися патологія.

Творожистие виділення з запахом — це ознака молочниці, для дитини вона не небезпечна, але такі виділення приносять дискомфорт, хоча живіт не болить. Іноді кров’янисті виділення з’являються після сексу, і якщо трохи болить живіт, на узд можна виявити, що у жінки ерозія.

Побачивши у себе будь-які виділення, краще звернутися до лікаря. Якщо часто болить і тягне живіт, з’являються відчуття переймів, це може бути загрозою викидня дитини.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні