Верхньощелепної синусит: що це таке і як його лікувати?

Таке захворювання, як верхньощелепної синусит, може доставляти пацієнту багато клопоту. Його також нерідко називають гайморитом, оскільки у людини діагностується запалення гайморових пазух. Причому займатися лікуванням даного захворювання, можуть, як отоларингологи, так і стоматологи — все залежить від того, чим було викликано запалення. Адже верхньощелепної синусит може розвиватися інфекції, що поширюється з боку носового ходу, а може ставати наслідком захворювання зуба, розташованого на верхній щелепі. І природно, що у кожному з розглянутих випадків підхід до відновлення здоров’я пацієнта буде індивідуальним.

Воспаление-гайморовых-пазух-симптомы01-700x400

Хронічний або гострий

Слід зазначити, що незалежно від природи верхньощелепного синуситу, він може бути гострим або хронічним. Гострою називається така форма захворювання, що виникає безпосередньо після проникнення інфекції в гайморову западину і супроводжується скупченням в ній великої кількості гною. А що стосується хронічного гаймориту, то він розвивається, як правило, після гострого і супроводжується, або витончення стінок пазухи, або утворенням в ній поліпів (тут все залежить від індивідуальних особливостей організму пацієнта).

Розглядаючи, що таке синусит, і як його лікувати, необхідно особливо зупинитися на важливості своєчасної діагностики захворювання. І допомогти в цьому можуть, звичайно, симптоми, якими вона супроводжується.

Основними симптомами гострого верхньощелепного синуситу є:

 • сильний головний біль, що локалізується в лобовій і скроневих частках;
 • поява слизових або навіть гнійних виділень з носоглотки або носа (спостерігається не завжди);
 • погіршення нюху;
 • утруднення носового дихання, яке викликане набряком;
 • підвищення температури тіла.

Що ж стосується симптомів хронічної форми захворювання, то до них відносяться:

 • поява дискомфортних відчуттів в області носа і щік;
 • ниючі головні болі, що мучать пацієнта протягом тривалого часу;
 • стомлюваність;
 • порушення сну;
 • слизові виділення з ніздрів.

Всі ці симптоми свідчать, що людині обов’язково потрібно звернутися до лікаря. Адже чим швидше він отримає професійне лікування, тим більше шансів, що хвороба не залишить в організмі ніякого сліду.

Як лікують верхньощелепної синусит

Говорячи про особливості лікування даного захворювання, слід зазначити, що воно може бути як медикаментозним, так і хірургічним. Причому хірургічне втручання, як правило, стає необхідним, коли інфекція потрапляє в пазуху від хворого зуба або з неправильно запломбированного зубного каналу.

Що ж стосується щадного медикаментозного лікування, то воно обов’язково повинно бути комплексним, і розробляти його для пацієнта повинен професійний отоларинголог. Направлено лікування на рішення наступних завдань:

 • зняття набряку;
 • відновлення слизової оболонки гайморових пазух;
 • відновлення прохідності носових ходів;
 • нормалізація температури тіла пацієнта.

Причому, коли йдеться про гострій формі захворювання, лікар, як правило, призначає хворому велику кількість фармацевтичних препаратів. А при хронічному гаймориті перевага віддається різноманітним фізіотерапевтичним процедурам, а також народним методам лікування.

І лише за умови правильно обраної схеми лікування, а також дотримання пацієнтом всіх рекомендацій лікаря, можна домогтися найкращих результатів у сфері відновлення здоров’я хворого.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні