Від чого з’являються прищі на щоках

Проблема шкірних дефектів може турбувати людей у різному віці. Прищі на щоках з’являються і у підлітків, і у дорослих чоловіків і жінок, і у дітей. Деякі особи витрачають багато коштів і часу для того, щоб отримати рівну, гладку, бездоганну шкіру, як на фото в глянцевих журналах. Складність полягає в тому, що наш шкірний покрив не тільки виконує захисні функції, але і сигналізує про неполадки із здоров’ям.

Ознакою доброго здоров’я завжди був рум’янець на щоках, а його відсутність свідчило про різних недугах. Прищі теж говорять про внутрішні проблеми організму: захворюваннях, засміченні шлаками.

Причину появи прищів найчастіше пов’язують із зайвою жирністю шкіри. Жирний тип шкіри характеризується розширеними порами, в які проникає пил і бруд, в результаті чого вони закупорюються і піддаються посиленому розвитку інфекції. Підшкірні прищі на щоках дозрівають повільно: від 10 до 14 днів. Тобто їх формування починається ще задовго до того, як вони проявлять себе. Особливої хворобливістю відрізняється великий прищ на щоці з гнійним вмістом.

Боротися з прищами не так вже й легко. Але якщо у вас вони все ж з’явилися, слід застосувати комплексний підхід, який полягає у відвідуванні дерматолога або косметолога і застосування засобів народної медицини.

Народна медицина в боротьбі з прищами
Нерідке явище, коли видавили прищ, і від цього опухла щока. Тому щоб запобігти це неприємна подія, вкрай не рекомендується самостійне видавлювання прищів, так як це прямий шлях занесення інфекції в ніжну шкіру обличчя.

Добре допомагають від внутрішніх прищів маски з глини 1-2 рази в тиждень. Запалення знімуть примочки з череди або кореня алтея з водою (часовий настій). Сік свіжого помідора благотворно впливає на шкіру обличчя з білими висипання. Їм можна робити протирання. Легко самостійно виготовити лосьйон: 1:1 сік і гліцерин. Скибочки свіжого помідора використовують і в якості маски. Запобігти поширенню прищів допомагає умивання дігтярним милом.

Але все ж легше усунути причину появи неприємності, ніж потім з нею боротися, перебираючи різні засоби. Про можливі моментах, від чого прищі на щоках бувають, поговоримо далі.

Прищі на щоках — причина появи
Коливання гормонального фону найбільш часто викликають прищі на щоках. Саме тому ми спостерігаємо висипання на обличчі в підлітковому віці, під час вагітності або перед початком менструації.

Ще одна причина прищів на щоках — збій в роботі шлунково-кишкового тракту. Коли травна система не функціонує правильно, в організмі накопичуються шлаки і токсини, викликаючи отруєння шкідливими речовинами. Звичайно, шкіра гостро реагує на таку ситуацію висипаннями.

Дрібні прищі можуть з’являтися з-за алергії на їжу, на лікарські засоби, косметичні препарати. Відомий вислів: «шкіра як у немовляти» не завжди виправдано, бо алергія — основний провокатор, чому з’являються прищі на щоках у немовляти. Тому молодій мамі необхідно ретельно підбирати свій раціон, виключаючи всі потенційно небезпечні продукти. «Шкідливими» продуктами є також: кава, чай, газовані напої, шоколад, фастфуд, борошняні вироби, смажені горіхи. Їх постійне вживання викликає шкірні висипання на обличчі та інших частинах тіла.

Прищики на щоках у новонародженого, що з’являються в жаркий час року, називають пітницею. Вона не вимагає лікування і проходить самостійно. У дорослих влітку також можуть з’явитися червоні прищі, є захисною реакцією шкіри на сонячні промені.

Які ще бувають чинники появи прищів на щоках
Причини підшкірних прищів на щоках різноманітні. Це можуть бути і сильні стреси, і підвищене потовиділення, і недостатня гігієна. Надмірна любов до водних і очисним процедурам теж може спровокувати появу прищів: змивається шкірна гідро-ліпідна мантія і падає місцевий імунітет.

Ми розглянули, чому з’являються прищі у новонародженого. Але коли дитині місяць, а його обличчя усипаний червоними горбистими крапочками, це викликає природні переживання у його батьків. Не варто лякатися, адже почервоніння може бути простим дитячим «цвітінням», тобто адаптацією підростаючого організму до мінливих умов навколишнього середовища. Білі прищики на щоках у дитини можуть бути звичайними милиями (просянками), а можуть свідчити про наявність шкірної інфекції. У будь-якому випадку, краще не видавлювати їх і не займатися самолікуванням, а показати дитину лікарю.
Прищі на щоках лікування
Ми розглянули основні моменти, чому на щоках з’являються прищі. І не важливо, на якій щоці вони вскочили — на лівій або на правій, від цієї неприємності хочеться скоріше звільнитися. Перейдемо ж до питання, хвилюючої багатьох: «Як позбутися від прищів?»

Для початку згадаємо, про що говорилося вище про те, що означають шкірні висипання і коригуємо свій режим і раціон харчування. Не менш важливо стежити за своїм душевним рівновагою і не нехтувати відпочинком, особливо на свіжому повітрі.

Лікування прищів на щоках повинно здійснюватися під контролем фахівця косметолога або дерматолога. Якщо скочив одиничний прищ, можна змастити йодом або спеціальною маззю (гелем, кремом). Глибокі підшкірні прищі вимагають більш тривалого і серйозного підходу, забезпеченого поєднанням лікарського і домашнього догляду. Нагадуємо, що ніякої внутрішній або гнійний прищ не можна видавлювати. Це може спровокувати подальше поширення інфекції або виникнення ускладнень.

Звернення до фахівця гарантує вам, що причина появи висипань буде встановлена, а значить, від них можна буде позбутися набагато швидше і ефективніше. Звичайно, дуже швидко причину дефекту шкіри усунути не вдасться, та й саму шкіру доведеться приводити в порядок близько двох місяців, але всі праці не пройдуть марно, коли шкіра придбає свій первозданний вигляд.

Також радимо прочитати: лікування внутрішніх прищів на обличчі

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні