Випадіння стінок піхви

Випадіння стінок піхви і матки характеризується ослабленням структур і м’язів тазового дна, що призводить до порушення фізіології взаємного розташування органів малого тазу — матки, прямої кишки та сечового міхура.

Це захворювання одне з найбільш поширених серед хвороб жіночої статевої сфери: воно спостерігається у третини жінок, що досягли 45-річного віку, а десята частина жінок до 80 років переносять операції з усунення цього явища.

Причини випадіння стінок піхви

Випадіння стінок піхви провокується розтягуванням зв’язок, на яких тримаються внутрішні органи, і подальшим їх тиском на промежину. Все це посилюється дисфункцією гладкої мускулатури вагіни і сильним її розтяганням, а також слабким тонусом м’язів тазового дна.

В підсумку задня або передня стінка, або обидві відразу, під тиском матки, сечового міхура або кишечнику зсуваються і можуть опускатися за межі статевої щілини. Випадіння стінок піхви у більшості випадків супроводжується пролапсом матки (її зміщенням, частковим або повним виходом за межі статевої щілини).

Найчастіше випадіння стінок піхви стає наслідком наступних явищ:

  • народження великої дитини;
  • травматичні або важкі пологи;
  • численні або тривалі пологи;
  • видалення матки без одночасної фіксації купола піхви;
  • ожиріння;
  • хвороби сполучних тканин, дисплазія;
  • хронічний кашель.

На жаль, жодна жінка не може на сто відсотків перестрахуватися і бути впевненою в тому, що ця недуга не торкнеться особисто її.

Різновиди патології

Сучасна гінекологія визначає два основних види випадіння та опущення стінок піхви у жінок, і саме цистоцеле (опущення або випадання передньої стінки) і ректоцеле (патологія задньої стінки), а також три основних ступеня розвитку захворювання.

Випадання передньої стінки піхви

Цистоцеле характеризується опущенням або випаданням опущенням передньої стінки і сечового міхура, який тисне на послаблену м’язову перегородку і стінки вагіни і видавлює її аж до повного випадіння із статевої щілини.

Все це відбувається з-за слабкості інтимних м’язів, а також розриву або сильного розтягнення зв’язок, що утримують сечовий міхур в анатомічному положенні.

На ранніх стадіях цистоцеле, як правило, виявляється під час сильного фізичного навантаження або планового огляду у гінеколога. У більш запущених випадках жінки відчувають як би чужорідне тіло всередині вагіни, відчувають сухість або печіння в цій області, а на дотик визначають під час підмивання як щось, випирає з піхви.

Не рідко, на стінках піхви з’являється пухлина, одну з яких іменують кіста піхви — це пухлиноподібне утворення не стінці вагіни, яке збільшується за рахунок скупчення рідини в своїй порожнині.

Увага! Якщо Ви помітили у себе поява в грудях молока без видимих причин — це явний гормональний дисбаланс організму, читати за посиланням

У більшості випадків випадання передньої стінки супроводжується частковим нетриманням сечі, особливо під час фізичного навантаження, а також опущенням сечового міхура. При цьому сечовий міхур не спорожняється повністю, в ньому застоюється сеча, яка легко стає середовищем розмноження інфекційних збудників. Тому цистоцеле загрожує ще й циститом.

Опущення задньої стінки вагіни

Ректоцеле виникає при порушенні функцій м’язів тазового дна заднього склепіння, при цьому практично завжди порушується або руйнується эндотазовая фасція. Від ступеня неспроможності останньої залежить ступінь розвитку хвороби.

При ректоцеле жінка відчуває чужорідне тіло в піхву, яке заважає при ходьбі і сидінні. Неприємні відчуття супроводжуються проблематичним стільцем. У прямій кишці утворюється своєрідний кишенька, в якому накопичується велика кількість калових мас. Тому щоб звільнити кишечник хворий доводиться сильно тужитися, а при запущеній формі ректоцеле навіть допомагати кишечнику спорожнятися пальцем.

Якщо хворобу не лікувати

На початкових стадіях хвороба практично не доставляє дискомфорту. Розвиваючись далі, вона починає порушувати якість життя жінки. Однак більшість з них не вважають потрібним звертатися до лікаря за допомогою і поступово звикають з цим жити. А адже це загрожує масою ускладнень:

Внаслідок перегину сечоводу в залишкової сечі можуть розвиватися інфекції, які призводять до циститів і пиелонефритам.

Випадіння стінок піхви супроводжується зміщенням органів малого тазу, порушенням їх функцій. Внаслідок цього хворих переслідують постійні запори і нетримання сечі.

Випадають за межі статевої щілини стінки піхви і матка легко можуть отримати травму, наприклад, від тертя об нижню білизну. Крім того, їх значне зміщення може супроводжуватися порушенням кровообігу. Згодом тканини можуть набрякати і навіть відмирати.

Якщо хвороба зовсім запустити, вона, швидше за все, поведе за собою повне випадання і виворіт матки з усіма витікаючими: інфекціями, виразками та іншими.

Крім того, не вилікуване випадіння стінок піхви — серйозна перешкода для нормальної вагітності і успішних пологів. Так, наприклад, хвороба другої і третьої стадії загрожує мимовільним абортом. Хвороба будь-якій стадії може призвести до стрімких пологів, які для матері небезпечні найсильнішими розривами та кровотечами, дитина ж просто не встигає пройти адаптацію до нового середовища.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні