Хороший засіб від нежиті — існує панацея?

Простудні захворювання наздоганяють нас спонтанно. У самий несподіваний момент людина починає відчувати неприємні симптоми: головний біль, втома, ломота в кістках, але найнеприємніше — це, звичайно ж, нежить, або риніт, як це називається в медичних колах. І, якщо з загальним нездужанням і навіть з підвищеною температурою тіла можна впоратися досить швидко, то з закладеністю носа справи йдуть дещо іншим чином, тут важливий комплексний підхід.

Кожен з сучасних виробників фармацевтичної продукції за допомогою реклами по радіо і телебаченню намагається переконати своїх потенційних клієнтів у тому, що його засіб від нежиті — найкраще. Довірливі громадяни після перегляду таких роликів неодмінно придбають диво-препарат, і що в результаті? Виявляється, що це просто чергова пустушка. Втім, справедливості заради, слід зазначити, що просто те, що допомагає одній людині впоратися з закладеністю носа, зовсім не обов’язково допоможе іншому індивідууму, оскільки кожен організм унікальний і неповторний. Отже, не варто бути занадто легковірним і, перш ніж бігти в аптеку, необхідно проконсультуватися з лікарем щодо ліки від риніту, особливо, якщо мова йде про дитину.

Лікування нежиті у дитини в домашніх умовах

Для ефективного лікування простудного риніту у дитини важливий комплексний підхід. В даному випадку необхідно не тільки швидко вилікувати нежить, але і подбати про те, щоб малюк міг нормально дихати. Лікарські препарати для дітей, націлені на лікування нежитю, здебільшого діють не так швидко, як хотілося б. І це не дивно, оскільки основні діючі компоненти таких засобів є ефірні олії, які хоч і є натуральним і екологічно чистими, але для швидкого усунення закладеності носа вони не підходять. Для того, щоб вилікувати нежить у дитини необхідно також проводити процедуру з промивання носа.

Чим промити ніс дитині?

Чим хороша процедура промивання носа? Справа в тому, що густий слиз, що накопичується в носоглотці, стимулює запальний процес слизової оболонки, тим самим не даючи ліків надавати протизапальну дію. Отже, для того, щоб прискорити процес лікування нежиті необхідно для початку подбати про видалення слизу з носоглотки.

Для промивання носової порожнини дитини або дорослої людини раціонально використовувати соляні розчини. Їх можна не тільки придбати в аптеці, але і приготувати самостійно. Для цього просто необхідно в кип’яченій воді розчинити морську або куховарську сіль, після чого отриманим розчином потрібно промити ніс за допомогою невеликої спринцівки.

Проте, слід врахувати, що процедура промивання протипоказане в наступних випадках:

  • наявність новоутворень в порожнині носа;
  • пацієнтам, у яких діагностовано епілепсію;
  • хворим, із запаленням середнього вуха або загостреною формою хронічного отиту.

Регулярне проведення процедури промивання носа допоможе не тільки позбутися від риніту швидко, але і запобігти його появі.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні