Як порахувати менструальний цикл? Що для цього потрібно знати?

Правильне протікання фізіологічних змін організму позитивно впливає на самопочуття, настрій і зовнішній вигляд кожної жінки. Знаючи індивідуальні особливості свого організму, можна помітити будь-який «збій» в його роботі, що може говорити про які-небудь порушення.

Менструальний цикл — біологічні годинники жінки, які готують організм жінки до зачаття дитини. Знаючи, як порахувати менструальний цикл, жінка безпомилково визначить час для сприятливого зачаття, або ж навпаки, уникне його.

Менструальний цикл визначається зовсім просто. Менструальний цикл починається одночасно з першим днем менструації і триває до початку наступної. Період між менструаціями прийнято вважати одним менструальним циклом. Нормою вважається період 25-31 день, при тривалості менструації 3-7 днів. Але іноді ці показники можуть змінюватися в силу багатьох причин (різні захворювання, стреси, періоди схуднення та інші). Ідеальним терміном менструального циклу вважається період до 28 днів, який умовно ділитися на три етапи.

Перший етап починається з першим днем початку менструації. В цей час в яєчниках відбувається підготовка фолікула, в якому протягом наступних 14 днів буде дозрівати яйцеклітини. Другий етап характеризується вивільненням дозрілої яйцеклітини з фолікулярної порожнини всередині яєчника. Це і є овуляція, яка може тривати від 16 до 32 годин. Це найбільш сприятливий період для зачаття. Третій етап триває 14 днів і закінчується початком наступного менструального циклу або вагітністю. Якщо в цей період запліднення не відбулося, то замість фолікула, що лопнув починається утворюватися жовте тіло, яке з часом зникає, а на його місці утворюється новий. Все повторюється знову.

У разі вдалого запліднення, жовте тіло починає вироблення прогестерону — особливого гормону, який готує організм жінки до можливої вагітності. На стінках матки починається ріст ендометрію для створення сприятливого середовища для розвитку та росту плода. Якщо запліднення не відбулося, яйцеклітина гине, одночасно з цим починається відторгнення ендометрію від стінок матки, що супроводжується мікророзривами м’яких тканин. Починається менструація.

Добре знаючи свій організм і знаючи як порахувати менструальний цикл, можна без праці визначити час овуляції. І вже вибір за жінкою — проігнорувати цей процес або ж скористатися шансом і зробити спроби завагітніти.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні