Як позбутися почервоніння очей?

Як позбутися почервоніння очейПочервонілі очі змінюють нас до невпізнання — особа набуває стомлений і хворобливий вигляд. Як позбутися почервоніння очей? Пропонуємо вам кілька ефективних способів.

Чому очі червоніють?

Почервоніння очей з’являється за рахунок розширення судин. Причиною цього явища можуть бути:

  • Тривалі «чування» перед монітором комп’ютера чи перед екраном телевізора (помічено, що перебуваючи перед екраном, людина моргає рідше, а тому відбувається висушування слизової оболонки і почервоніння очей)
  • Алергія на зовнішній подразник (це можуть бути компоненти косметичних засобів, пил, тютюновий дим тощо)
  • Механічна травма
  • Часте недосипання і фізичне виснаження
  • Кон’юнктивіт
  • Контактні лінзи (при неправильній їх експлуатації)

Як позбутися почервоніння очей?

У разі травми (навіть легкої), без відвідування лікаря не обійтися. Кон’юнктивіт також вимагає консультації фахівця, який повинен призначити відповідну схему лікування (промивання очей рожевим розчином марганцівки, краплі «Сульфацил», мазі з сульфаніламідними препаратами тощо). При наявності алергії не завадить відвідати лікаря, який пропише антигістамінні препарати (також потрібно обов’язково виявити причину алергії — часто це неякісна косметика). В інших випадках з проблемою можна впоратися і самостійно.

Заходи профілактики

Щоб не стикатися з частим почервонінням очей, варто приділити максимум уваги профілактиці.

Повноцінний відпочинок

Щоб очі не червоніли потрібно давати їм відпочинок. Працюючи за комп’ютером, не забувайте відволікатися від монітора і виконувати нескладну гімнастику для очей (корисно змінювати фокус, спрямовуючи погляд спочатку на ближнє, а потім — на далекий предмет). Також не завадить «постріляти» очками. Обов’язковою умовою є повноцінний сон (7-8 годин).

Зволоження очей

Причиною почервоніння очей у багатьох випадках є синдром сухого ока (він часто спостерігається у тих, хто довго працює за монітором комп’ютера). Врятувати становище може спеціальні краплі і гелі для очей, що виконують функцію штучної сльози (краплі Sauflon Comfort Drops, гель Vidisik тощо).

Використання судинозвужувальних засобів

Існують краплі, які надають активний судинозвужувальний ефект (Софрадекс, Мурин, Візин). Вони протягом перших же хвилин після використання усувають почервоніння і дозволяють зберегти результат як мінімум на 45 хвилин. На жаль, тривале застосування таких препаратів абсолютно неприпустимо. Виробники рекомендують використовувати їх не частіше двох разів на добу і не довше двох-трьох днів. Лікарі пропонують закопувати їх лише в екстрених випадках (відбувається звикання, до того ж слизова иссушивается, що в свою чергу викликає почервоніння — у підсумку виходить замкнуте коло).

Холодні примочки

Холодні примочки доступні, до того ж забезпечують хороший результат. Це пояснює популярність даного способу позбавлення від червоності очей. Для процедури потрібно хустку і лід (або холодна вода). Прикладіть холодний компрес до закритих століттях і тримайте близько чверті години (періодично змочують у холодній воді, якщо лід недоступний).

Компреси

Прикладіть до втомленим і почервонілим очам (на закриті повіки) по скибочці сирої картоплі (тривалість процедури — 5 хвилин).
Покладіть на закриті повіки ватні диски, змочені в міцно заварений чайній заварці, або відварі ромашки (шавлії, чебрецю). Тривалість процедури — 5 хвилин.

Як позбутися почервоніння очей? Щоб уникнути негативних наслідків, на першому етапі з’ясуйте причину проблеми і, при необхідності, зверніться за консультацією до окуліста — він призначить відповідне лікування і порекомендує відповідні ліки. Перед використанням трав’яних компресів не забудьте переконатися в тому, що вони не викличуть у вас алергії.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні