Як позбутися від п’яткової шпори?

Як позбутися від п'яткової шпориП’яткова шпора — це шиповидное наростання на поверхні п’яткової кістки. Розвивається ця проблема на тлі обмінних порушень, а також при перенапруженні стопи або при травмах зв’язок. Запідозрити про наявність шпори можна лише за больовими відчуттями, візуально вона не проявляється ніяк. Як позбутися від п’яткової шпори? Ми розповімо вам про це.

Традиційне лікування п’яткової шпори

Для лікування цієї проблеми лікарі призначають (залежно від ступеня больових відчуттів):

• фізіотерапію;
  • рентгенотерапію;
  • хірургічну операцію.

Хворим пропонують носити ортопедичне взуття чи використовувати ортопедичні устілки.

Народні способи лікування п’яткової шпори

Існує безліч рецептів народної медицини, спрямованих на позбавлення від п’яткової шпори.

Домашня фізіотерапія

Щоб підсилити кровообіг і поліпшити обмін кальцію, народні цілителі пропонують своїм пацієнтам щодня виконувати проста вправа: постукування п’ятою по підлозі (при сильному болі замість цього можна катати м’ячик по підлозі або терти п’яту про повсть).

Саморобна цілюща устілка

Фольгу, в якій був упакований чай, складіть у 4 рази і покладіть під п’ятку в носок. Ходіть так протягом чотирьох днів, після чого має настати полегшення.

Настоянка кедрових горіхів

В якості внутрішнього кошти, нормалізує обмінні процеси, можна використовувати настоянку кедрових горіхів. Для приготування засобу 20 г горіхів залийте склянкою горілки і залиште в темному місці на 10 днів. Приймайте по столовій ложці тричі на день, незадовго до їжі.

Компреси з чорної редьки

Чорну редьку помийте і натріть на дрібній тертці разом зі шкіркою. Масу нанесіть на бинт, оберніть їм ногу, зверху накрийте целофаном і зафіксуйте. На ногу надіньте шкарпетки. Процедуру робіть на ніч, вранці ногу мийте теплою водою, а ввечері знову накладайте компрес. Зазвичай вистачає трьох-п’яти процедур.

Компреси з подорожником

Немитий лист подорожника прикладіть до п’яти виворітною стороною. По мірі висихання міняйте такий компрес. Протягом трьох-чотирьох днів зазвичай спостерігається посилення больового синдрому, але потім цей неприємний симптом зникає. Тривалість лікування — 2 тижні.

Компреси з йодом

Невелику ампулу йоду (3%) перемішайте з розчавленими в порошок таблеток аспірину (досить пари штук). Масу нанесіть на п’яту, оберніть бинтом, зверху укутайте целофаном і надягнути теплий носок. Процедуру повторіть тричі з інтервалом в тиждень.

Компреси з коренем ірису

Корінь ірису (250 г) помийте, пропустіть через м’ясорубку, залийте рівною кількістю горілки, перемішайте, закрийте, оберніть посуд темної папером і залиште в темному місці на 15 днів (кожні два дні засіб збовтуйте). Для лікування шпори змочіть в отриманому засобі бинт, прикладіть до п’яти, обернути целофаном і надіньте шкарпетки. Процедуру приурочьте до вечірнього часу. Вранці складу змийте теплою водою. Увечері зробіть компрес з вазеліном. Так чергуйте процедури протягом двадцяти днів.

Компреси з картоплею, варіант № 1

Картоплю вимийте, висушіть рушником і натріть на дрібній тертці (разом зі шкіркою). Масу нанесіть на бинт, оберніть їм ногу, зверху накрийте целофаном і зафіксуйте. На ногу надіньте шкарпетки. Компрес тримаєте добу і міняйте щодня протягом тижня.

Компреси з картоплею, варіант № 2

Каструлю наповніть картопляними очищеннями і дрібною картоплею, залийте водою і варіть до повної готовності. Перекладіть теплу масу в таз і роздушіть ногами. Коли маса охолоне, завершіть процедуру. Ноги витріть чистим рушником, змастіть п’яти йодом і надіньте теплі шкарпетки. Курс лікування включає 7 процедур.

Пекучий компрес

Цей компрес грунтується на дії пекучих інгредієнтів. Змішайте потрійний одеколон (один флакон), пару бульбашок спиртового розчину препарату, пару бульбашок йоду і подрібнений гіркий перець (5 штук).

Все змішайте і дайте простояти близько доби в темному приміщенні. Змажте цією сумішшю хворий ділянку, накрийте целофаном і укутайте. Тривалість дії — 12 годин.

Ванночка з йодом

На десять хвилин занурте п’яту в блюдечко з йодом. Потім на ногу надягніть теплий носок.

Яєчна мазь

Свіже куряче яйце промийте, покладіть в майонезну баночку, залийте оцтовою есенцією і поставте в холодильник. Через 10 днів яєчна шкаралупа повинна розчинитися. Яйце вийміть з оцту, зніміть плівку, розітріть і змішайте з рештою в банку оцтовою есенцією. Введіть масу 40 г вершкового масла. Зберігайте мазь в холодильнику (термін зберігання — два роки). Змазувати маззю проблемну ділянку (целофаном не вкутуйте, а відразу надягайте шкарпетки).

Медовий компрес

Змішайте 1 ст.л. натурального бджолиного меду, 50 мл йоду і 1 ч.л. дрібної солі. Масу перемішайте і нанесіть на бинт. Прикладіть компрес до хворої п’яті, обернути целофаном і надіньте шкарпетки. Процедуру приурочьте до ранкових годинах. Наклавши компрес, походіть по квартирі 15 хвилин, після чого змийте склад теплою водою. Для полегшення стану зазвичай вистачає п’яти-семи процедур.

Капустяний компрес

На невеликий лист капусти нанесіть 1 ч.л. натурального бджолиного меду і зафіксуйте на п’яті. Процедуру виконуйте на ніч, вранці мийте ноги теплою водою. Курс лікування включає три-чотири процедури.

Як позбутися від п’яткової шпори? Безумовно, вам доведеться потрудитися, однак на тлі того дискомфорту, що заподіює шпора, будь-який з способів здасться вам легким і необтяжливим. Бажаємо вам якнайшвидшого позбавлення від неприємної проблеми.