Як позбутися від врослого нігтя?

Як позбутися від врослого нігтяВрослий ніготь (онихокриптоз) — дуже поширене захворювання. Воно характеризується вростанням в шкіру пальця краю нігтьової пластини. З часом цей дефект провокує розвиток запального процесу, що супроводжується досить серйозним больовим синдромом. Як позбутися від врослого нігтя? Ми розповімо вам про це.

Заходи профілактики

Щоб уникнути вростання нігтів їх потрібно правильно підрізати. Нігті зрізають по прямій лінії так, щоб краї не закруглялись. Між шкірою і краєм нігтя завжди залишають невелику відстань — в іншому випадку взуття може спровокувати вростання нігтьової пластини.

Для лікування врослого нігтя корисні вітаміни А, В, Е, D. Проконсультувавшись з лікарем, ви можете або приймати їх всередину, або використовувати масляні розчини зовнішньо.

Методи лікування врослого нігтя

Як позбутися від врослого нігтя? Вирішити проблему допоможуть деякі народні рецепти.

Коров’яче масло проти врослого нігтя

Наповніть напальчник натуральним коров’ячим маслом і кожен вечір надягайте таку примочку на проблемний палець. Вранці палець ретельно промивають теплою водою з милом, просушуйте шкіру і змащуйте її жирним кремом. Повторюйте процедуру два тижні поспіль, після чого продезінфікуйте ножиці (кусачки) і зріжте врослий ніготь. Після процедури обробити шкіру спиртом і заклейте проблемне місце гігієнічним пластиром.

Теплі ванночки проти врослого нігтя

Тричі в день приймайте теплі ножні ванночки з розчином марганцівки і харчової соди (тривалість процедури — 10-15 хвилин). Ввечері підведіть під врослий ніготь шматочок щільного паперу, закріплюють пов’язкою і залиште на ніч.

Вранці зніміть пов’язку, подрежьте врослий ніготь і зробіть на виступаючому краю невеликий надріз з допомогою ножничек або педикюрних щипчики (приблизно посередині). Це дозволить відновити правильний вигин і гнучкість, що є дієвою профілактикою вростання нігтьової пластини.

Іхтіолова мазь проти врослого нігтя

Іхтіолова мазь незамінна, якщо врослий ніготь спровокував розвиток запального процесу. Складіть шматочок бинта в декілька шарів, нанесіть невелику кількість мазі, обмотайте палець, зверху оберніть харчовою плівкою і надіньте шкарпетки. Протягом тижня виконуйте процедуру щовечора перед сном, на восьмий день вранці стерильними ножицями обріжте врослий ніготь і знову прикладіть мазь.

Лист алое проти врослого нігтя

Ввечері очистіть лист алое від верхньої шкірки, прикладіть до проблемного пальцю і перев’яжіть бинтом. Вранці обріжте ніготь і знову прикладіть алое.

Якщо запропоновані в статті рецепти не допомагають, обов’язково зверніться до лікаря — цілком можливо, що врослий ніготь доведеться видаляти (особливо, якщо проблему ускладнила грибкова інфекція). Хочемо вам нагадати — правильно виконаний педикюр і підходяща взуття практично гарантовано позбавлять вас від подібних неприємностей.

Передача «Жити здорово» — Врослий ніготь, каже лікар-хірург, професор Олег Луцевич.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні