Красивий загар вносить приємні корективи в наш образ, от тільки в прагненні отримати їм ми часто перегинаємо палицю. Саме тоді на перший план виходить питання: як позбутися почервоніння після засмаги? Пропонуємо вашій увазі кілька ефективних народних рецептів.
Перша допомога при сонячних опіках
На перших етапах потрібно «заспокоїти» шкіру, отримала стрес. У цьому допоможе сік алое або аптечні засоби-активатори клітинного метаболізму: пантенол-спрей, солкосерил та ін. При наявності негативних симптомів у вигляді болю або лихоманки можна прийняти аспірин або ібупрофен. Враховуючи, що опік — це своєрідна алергічна реакція на ультрафіолет, лікарі рекомендують не ігнорувати антигістамінних засобів (це може бути кларитин, супрастин тощо). Вкрай важливо у цей період пити якомога більше рідини, щоб заповнити дефіцит вологи.
Картопляний сік проти засмаги
Для приготування цього простого, але при цьому досить ефективного засобу натріть на тертці сирої бульба картоплі і відіжміть через марлю сік. Змастіть їм обпалені сонцем ділянки, залиште на чверть години і змийте теплою проточною водою. Для посилення ефекту можете картопляний сік змішати з соком лимона (1:1).
Картопляний крохмаль проти засмаги
Кілька разів в день присипайте обпалені ділянки шкіри картопляним крохмалем.
Картопляна маска проти засмаги
Зварений у воді картопля розімніть до стану пюре, змішайте зі сметаною, нанесіть на проблемну ділянку, а через півгодини змийте проточною водою.
Лимонний і огірковий соки проти засмаги
Якщо темна шкіра не прикрашає, а псує образ, на перший план виходить питання: як позбутися від засмаги в домашніх умовах? Використовувати в цих цілях визнані відбілюючі засоби: лимонний і огірковий соки. Змішайте в рівних пропорціях і додайте екстракт куркуми. Отриманий засіб нанесіть на проблемну ділянку, залиште на 15-20 хвилин і змийте теплою проточною водою. Щоб повністю позбавитися від засмаги потрібно повторювати процедуру щодня протягом одного-двох тижнів.
Мигдальне молоко проти засмаги
Цей засіб не тільки освітлить шкіру, але зробить її ніжною. Для його приготування занурте кілька сирих мигдалевих горішків в стакан молока. Через 12 годин подрібніть горіхи до стану пюре, додайте молоко, перемішайте, нанесіть на проблемну ділянку шкіри, потримайте 10 хвилин і змийте теплою проточною водою.
Огірок проти засмаги
На порядку денному стоїть питання: як позбутися почервоніння після засмаги? Використовувати в цих цілях свіжий огірок. Розріжте плід вздовж і протирайте проблемні ділянки, постійно оновлюючи зріз.
Скраби проти плям після засмаги
Як позбутися від плям після засмаги? У цьому вам допоможе скраб — прийміть ванну і обробіть обраним складом тіло. З часом тон шкіри вирівняється.
Сік петрушки проти засмаги
Свіжі стебла петрушки зітреш, відіжміть сік через марлю і змастіть їм проблемні ділянки. Через 10-15 хвилин змийте засіб теплою проточною водою.
Вітаміни для регенерації шкіри
Щоб маски проти засмаги подіяли швидше, обов’язково підкріпите терапію прийомом вітамінного комплексу (найбільшу користь шкірі приносять вітаміни А, С, D і Е).
І наостанок, щоб не задумуватися над питанням, як позбутися від засмаги в домашніх умовах, не приймайте сонячних ванн без нанесення спеціальних сонцезахисних засобів і не ходіть на пляж днем, у пік сонячної активності. Не забувайте, що сонячні опіки, це не тільки неприємний косметичний дефект, але і серйозний стрес для організму.