Як проходять другі пологи

Мама вдруге, чи можна почекати до 35

Вагітність підходить до свого логічного завершення, і ви все частіше згадуєте про своїх перших пологах. У такій ситуації порівнювати і намагатися передбачити, як все буде в цей раз цілком нормально. Другі і подальші пологи мають ряд особливостей: вони починаються і проходять інакше і переносяться породіллями легше, ніж перші. Як проходять другі пологи, скільки вони тривають, як протікають, і чим небезпечні пологи після 35 років — про все це ви дізнаєтеся з цієї статті.

На якому терміні починаються другі пологи

Розповіді повторнородящих переконують жінок, що другі, треті і наступні пологи протікають набагато легше перших і тривають на кілька годин менше. Такий сценарій розвитку подій має високу ймовірність, але не завжди збувається. Кількість завершених вагітностей в минулому не впливають на термін виношування дитини, як не впливає на це і проміжок між пологами. І не важливо, скільки часу минуло — 2, 5, 10 або 12 років. Дитина з’явиться на світ тоді, коли буде готова до цього.

У 80 % випадків другі пологи починаються раніше перших. Зазвичай це відбувається на 38 тижні вагітності, при народженні двійні — на 35-37 тижні, в той час як перші пологи починаються на 39-40, при народженні двійні — ще раніше — на 35 тижні. В першу чергу, це пов’язано з високою чутливістю матки до гормональних змін під час повторної вагітності.

Скільки часу тривають другі пологи

За твердженнями медиків, і це підтверджують розповіді породіль, які стали мамами вдруге, другі пологи проходять легше і починаються раніше перших. Медики пояснюють цей феномен тим, що жіноче тіло «пам’ятає» попередні пологи, навіть якщо вони були 7-10 років тому. Так, народження первістка займає близько 10-12 годин, при народженні другої дитини цей час скорочується — пологи тривають 7-8 годин. Але якщо жінка зважилася на другі пологи через 10-12 років, у більшості випадків другі пологи починаються в обумовлені терміни, тривають стільки ж годин і протікають так само, як і перші, тобто ті ж 10-12 годин.

Другий раз народжувати легше, або наскільки правдиві жіночі оповідання

Другі пологи протікають набагато швидше, і це характерно для всіх трьох періодів пологів. Так, сутички починаються і наростають набагато активніше, ніж це було при перших пологах. У кожної породіллі вони тривають різний час. І жоден лікар не зможе передбачити, скільки годин займе перший період. Після того, як шийка матки розкривається до 10-12 сантиметрів (на професійній медичному жаргоні — 10-12 пальців), починаються потуги. Яка народжувала жінка вже знайома з цим процесом, і може його контролювати. У неї потужний період проходить легше, і малюк з’явиться на світ вже через кілька хвилин після їх початку.

Третій період пологів — народження посліду починається через кілька хвилин після появи малюка на світ. Загальна тривалість цього періоду зазвичай складає не більше 10-12 хвилин. Післяпологові перейми породілля переносить набагато легше, ніж під час перших пологів.

Мама вдруге після 35

Є прецеденти, коли пологи можуть протікати довше. Мова йде про випадки, коли мамою стають після 35 років. Особливо це актуально, якщо після перших пологів пройшло 10-12 років. Медики пов’язують це зі зниженням чутливості м’язів матки до окситоцину — саме він «відповідає» за частоту маткових скорочень і їх силу. Недолік цього гормону стає причиною слабкої пологової діяльності. Це ускладнення особливо характерно для жінок після 35. Під час вагітності можуть загостритися і хронічні захворювання, про яких ви і думати забули, а також виявляться ті з них, які до цього часу перебували в прихованому латентній фазі. Ризик появи генетичних захворювань у плода також збільшується після 35 років.

Можна знайти тисячу причин, щоб народжувати у зрілому віці — після 30-35 років. Зрілі жінки більш відповідально підходять до процесу планування і виношування дитини. Ще до настання вагітності «зразкові» 35-річні майбутні мами намагаються підправити власне здоров’я і вилікувати всі наявні захворювання, а ще вони, не в приклад молодим дівчатам, ретельно дотримуються всі рекомендації лікаря. Проте медики все ж наполягають на тому, щоб жінки ставали мамами набагато раніше — у проміжку 20-35 років, оскільки він є найбільш сприятливим з точки зору фізіології.

Другі пологи — психологічний аспект

Друга вагітність зазвичай осмислена, і жінка більш підготовлена до того, що її чекає через дев’ять місяців. Але це далеко не завжди так. І друга, і подальша вагітності можуть бути як запланованих, так і випадковими. У кожному з цих випадків можуть виникнути свої нюанси, і жінці належить пройти через болісний процес пологів. Іноді жінка відкладає повторну вагітність на 10 і більше років через підсвідомого страху перед пологами. Особливо це актуально в ситуації, якщо у неї були ускладнені або передчасні пологи, викидень. Навіть розповіді про важких пологах можуть залишити в душі жінки незгладимий слід. Скільки часу знадобиться жінці для подолання власних страхів, і через скільки років вона зважитися завагітніти знову, не відомо. Тільки підтримка люблячого чоловіка і своєчасна психологічна допомога допоможуть жінці пройти через це і подолати всі бар’єри, які вона навколо себе воздвигла. І не варто вірити в ці страшні розповіді! Усі страхи лише у вашій голові. Ваше завдання — не падати духом, зібратися і зробити крок назустріч новій собі, сміливою і енергійною. Для вас починаються інші, кращі часи. Просто повірте в те, що ваш малюк обов’язково народиться здоровим і міцним.

Другі пологи після операції кесаревого розтину
При відсутності ускладнень і умови, що плід не є великим, а жіночий таз досить широкий, лікарі можуть дозволити самостійні пологи. Скільки часу вони тривають? Це буде залежати від проміжку часу, який пройшов з перших пологів. Якщо після перших пологів пройшло 10-12 років, другі пологи тривають зазвичай 10-12 годин. Якщо свого першого малюка жінка привела на світ відносно недавно, вони тривають 7-8 годин.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні