Як вирвати зуб у домашніх умовах?

В 260 кілометрах від Берліна знаходиться місто Чадрас. Всесвітньо відомих пам’яток культури, що приваблюють в місто туристів, Чадрасе немає, але зате є єдиний в Європі музей стоматології. Одна з центральних експозицій музею присвячена різним методикам та інструментів для видалення зубів, якими користувалося людство з часів середньовіччя. З точки зору сучасної медицини одні з експонатів викликають посмішку або подив, інші здатні шокувати, а деякі просто здадуться знаряддям тортур.

Але у деяких людей панічний страх здатні викликати не тільки страшні експонати німецького музею, але і цілком цивілізований, обладнаний за останнім словом стоматологічної науки кабінет дантиста. Такі люди воліють тижнями терпіти зубний біль, намагаються не звертати уваги на виникаючі проблеми ясен і шукають будь-які способи, як вирвати зуб у домашніх умовах лише б обійтися без візиту до стоматолога.

Інструкція для самостійного видалення постійного зуба

Тому, хто вирішив без допомоги лікаря зробити операцію по видаленню зуба, будуть потрібні:

  • марля або серветка;
  • антисептик (йод, зеленка, перекис водню або спирт).

Перед початком процедури необхідно ретельно почистити зуби, звільнивши ротову порожнину від залишків їжі; для додаткового очищення можна скористатися спеціальними засобами для полоскання рота.

На підлягає видаленню зуб накладається марля або серветка. Через неї зуб необхідно міцно обхопити двома пальцями (від використання кліщів, плоскогубців, гострозубців або щипців краще відмовитися, так як будь-слюсарний інструмент здатний легко поламати зуб, а що залишилися в лунці коріння самостійно видалити вже не вийде). Потім, розхитуючи зуб з боку в бік, одночасно намагаються його витягнути з лунки. Якщо зуб піддається і виходить зі свого місця, то необхідно тягнути його без ривків, уникаючи різких рухів. В іншому випадку велика ймовірність того, що зуб зламається, а що залишилися в десні коріння і частки зуба можуть викликати нагноєння.

До ранки в десні, що утворилася внаслідок видалення зуба, прикладають на кілька хвилин змочений в антисептику марлевий тампон. Після такої операції протягом трьох годин краще нічого не їсти і не пити.

Інструкція для самостійного видалення молочного зуба

Особливо не люблять походи до стоматолога — діти. Більшість з них віддає перевагу, щоб молочний зуб видалили мама або тато, а не лікар. З-за того, що у молочних зубів менше коренів, ніж у постійних, рвати молочні зуби значно легше. Процедура видалення — аналогічна.

Можна скористатися й іншим способом — видаленням за допомогою шовкової нитки. Продезинфіковану нитка надійно обв’язують навколо зуба, таким чином, щоб вона не зісковзувала. Міцно утримуючи нитка в руках, необхідно сильно її потягнути в напрямку від щелепи. Так як молочні зуби досить крихкі, то спроба тягти вбік, може призвести до того, що зуб трісне. З цієї причини краще не використовувати і метод, коли нитка прив’язується до дверей, а потім двері ривком відкривається.

Після видалення молочного зуба також необхідно обробити ранку антисептиком і не давати їсти дитині протягом 2-3 годин.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні