Як Запобігти появи карієсу зубів за допомогою профілактики

Кожній сучасній людині відомо, що красиві зуби — це не обов’язково досягнення професійної естетичної стоматології, досягти здоров’я і гарного зовнішнього вигляду зубів можливо завдяки постійному контролю стану і правильного догляду.

Як правило, більшість зубних хвороб пов’язано з спадковими причинами, і тим, кому не пощастило успадкувати міцні і здорові зуби, доводиться ретельно доглядати за порожниною рота, щоб якомога рідше вдаватися до послуг лікарів, хоча повністю цього уникнути, на жаль, нікому не вдається.

Відомо, що грамотна профілактика карієсу починається з правильної чистки зубів. І слід знати, що всупереч твердженням рекламних роликів про нібито чарівні властивості пропонованих до продажу зубних паст, далеко не в кожному тюбику знаходиться панацея від усіх можливих зубних проблем. Насамперед, паста повинна бути правильно підібрана до певного типу зубів, інакше замість очікуваного ефекту можна лише отримати додаткові проблеми. В якості прикладу можна навести відбілюючі пасти з абразивними частинками, строго протипоказані чутливих зубів, схильним до пошкоджень емалі. Адже краса і здоров’я, по суті, нероздільні, і білосніжні, але вразливі і хворобливі зуби, чи порадують їх необачного володаря.

Крім того, важливо не тільки чистити, але і чим чистити. Жорсткість і якість щетини зубної щітки безпосередньо впливає на стан ротової порожнини, тому підбір повинен здійснюватися виходячи з рекомендацій фахівців. Варто також пам’ятати про заміни зубної щітки через кожні три-чотири місяці. На додаток до чищення зубів щіткою додати зубну нитку і спеціальні йоржики, призначені для брекет-систем, особливо для тих, хто має імпланти. Тривалість і способи чищення зубів щіткою всім широко відомі, і не варто ігнорувати ці розроблені професійними лікарями правила.

Необхідна профілактика карієсу можлива також за рахунок полоскання ротової порожнини. При цьому використання готових ополіскувачів, що випускаються виробниками зубних паст, протягом дня зовсім не обов’язково. Досить обмежитися ранкової та вечірньої процедурами, а для проміжних полоскань звернутися до рецептами мудрої народної медицини. Самостійно приготовані відвари лікарських рослин не менш корисні й ефективні, ніж дорогі і патентовані засоби.

Всупереч інформації телевізійної реклами, основна мета чищення і полоскання зубів — зовсім не порятунок від мікробів і бактерій (оскільки наявність в ротовій порожнині бактерій — це нормальний стан), а видалення залишків їжі. Саме : в зубних проміжках і кишенях їжа стає причиною появи карієсу, тому мета будь-якого догляду за зубами — їх чистота.

Однак найчастіше якість вживаних нами продуктів і води, екологічна ситуація, так і згадана вище спадковість роблять власні зусилля по збереженню здоров’я зубів недостатніми, а тому регулярне відвідування стоматолога в профілактичних і лікувальних цілях — важлива необхідність.

 

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні