Як з’являються перші ознаки клімаксу?

Період від 45 до 50 років є часом, який носить назву клімактеричний період. Він характеризується зміною гормонального фону жінки, що виявляється в масі неприємних моментів.

Часто жінка не готова ні морально, ні фізично прийняти факт клімаксу, тому цей період проходить досить болісно.

Як настає клімакс?

Самим першим і явною ознакою настає клімаксу є зміна менструального циклу: він стає нестійким. Тривалість менструацій може ставати довшим або коротшим, змінюється також і інтенсивність, а дату наступних місячних передбачити практично неможливо.

Дисбаланс гормонів в організмі жінки вважається також причиною загострення передменструального синдрому. Це явище може супроводжуватися важкими депресіями.

Перші ознаки клімаксу завжди легко впізнати. Так звані припливи також відносяться до ранніх симптомів. Ця ознака характеризується припливами крові до верхньої частини тулуба і обличчя. Шкіра на цих ділянках червоніє, і жінка відчуває жар і пітливість.

Крім того, виникають порушення в роботі кишково-шлункового тракту і серцево-судинної системи. Будь-яке хвилювання відбивається на роботі кровоносних судин. Причиною припливів є порушення обміну речовин в ділянках головного мозку, які відповідають за терморегуляцію.

В цей період в організмі знижується рівень естрогенів. Це є першим кроком до порушень слизової оболонки піхви, що веде до негативних змін у статевому житті.

Піхва гірше зволожується, слизова стає менш еластичною і стоншується. Недолік жіночих гормонів призводить до болів під час статевого акту і втрати інтересу до сексу.

Настрій і клімакс

Крім фізіологічних змін жінка починає помічати зміни в настрої: воно часто змінюється, а емоції стає все важче контролювати. В цей час порушується сон, жінці стає складніше заснути.

Стрибки артеріального тиску, також відносяться до перших ознак клімаксу. Вони досить важко і болісно переносяться жінками і супроводжуються запамороченнями, головним болем і іноді втратою свідомості.

Сенестопатия ще один ранній ознака клімаксу. Він проявляється у вигляді поколювань, свербежу та невизначених відчуттів по всьому тілу.

Якщо під час помітити перші ознаки клімаксу, можна запобігти багато його неприємні наслідки та продовжити насолоджуватись своїм життям.

Які аналізи допоможуть діагностувати настання клімаксу?

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні