Які гормональні препарати при клімаксі найефективніші?

Клімакс — це фізіологічний процес в житті кожної жінки, під час якого настає поступове зниження функції яєчників, що характеризується недоліком статевих гормонів. Це тривалий і складний процес.

Гормональні зміни під час клімаксу зачіпають роботу практично всіх органів і систем. Саме із-за зниження концентрації естрогенів і прогестерону з’являються всі симптоми клімаксу, значно зростає ризик деяких захворювань (остеопороз, артеріальна гіпертонія, цукровий діабет, ІХС та ін).
Корисна порада! більшості жінок гормональні перебудови в організмі проходять непомітно, але в деяких симптоми нестачі статевих гормонів настільки виражені, що знижують працездатність і якість життя. Такий стан називають патологічним клімаксом.

Найефективнішим методом боротьби з ним є гормональні препарати при клімаксі.

Наскільки небезпечно використовувати препарати?

Якщо ви вирішите вдатися до замісної гормональної терапії, то необхідно усвідомити, що це дуже важливий і відповідальний крок, який вимагає тісної співпраці з лікарем-гінекологом і самодисципліни, адже такі препарати приймаються кожен день протягом декількох років. Також прийом ЗГТ передбачає регулярні гінекологічні огляди (раз у півроку).

Слід зазначити, що альтернативи ЗГТ на сьогодні не існує. Якщо вас дошкуляють симптоми клімаксу, то ви неодмінно повинні обговорити можливість такого лікування з гінекологом.

На фармацевтичному ринку можна знайти багато препаратів на рослинній основі або різних Бадів, але їх ефективність дуже сумнівна.

Види препаратів

Гормональні препарати при клімаксі випускають у вигляді таблеток. Принципова різниця між ними полягає в складі гормонів.

Існують ліки, які мають у своєму складі тільки естрогени (Овестин, Естрофем, Эстровэл). Такі препарати призначають жінкам, які перенесли операцію з видалення матки з придатками.

У більшості випадків призначають комбіновані гормональні препарати. До їх складу входить як естроген, так і синтетичні аналоги прогестерону (гормону другої фази циклу), що робить їх прийом більш фізіологічним.

Комбіновані засоби можна поділити на однофазні і двофазні. Однофазні препарати в одній таблетці мають обидва гормону, двофазні таблетки зазвичай поділяють кольором. Таблетки одного кольору містять тільки естроген, а іншого — прогестерон. Їх приймають у чіткій послідовності протягом циклу, що робить таку ЗГТ максимально наближеною до фізіологічного коливання гормонів в організмі здорової жінки.

Серед комбінованих препаратом популярністю користуються Дивина, Климара, Клайра, Климонорм, Анжелік, Ледибон, Клиогест.

Корисна порада!Підбирати ЗГТ потрібно тільки спільно з гінекологом, пройшовши ретельне обстеження, щоб виключити можливі протипоказання і максимально знизити ризик побічних явищ.

Чому менопауза супроводжується депресією, і як від неї позбутися?

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні