Які існують основні причини безпліддя у жінок?

Все частіше молоді жінки чують від лікарів-гінекологів діагноз «безпліддя». У більшості випадків безпліддя виліковне, але деяким жінкам на відновлення дітородної функції потрібно не один рік. Причини безпліддя у жінок можуть бути різними, але знати про них необхідно кожній дівчині, яка вступила в період статевого дозрівання.

Лікарі розрізняють два типи жіночого безпліддя:

1. Первинне — вагітність у жінки не наступала ніколи

2. Вторинне безпліддя — вагітності, причому неважливо, чим вони закінчувалися (успішними пологами, викиднем або абортом).

Залежно від типу порушення визначається тактика лікування.

Причини:

— Гормональні порушення — одна з найпоширеніших причин безпліддя. Якщо у жінки нерегулярний менструальний цикл, то велика ймовірність, що і з зачаттям виникнуть складності. Зміни в гормональному фоні негативно позначаються на роботі яєчників, які відповідальні за дозрівання яйцеклітин. Це, в свою чергу, призводить до жіночого безпліддя.

— Запальні процеси статевих органів. Аднексит або запалення придатків може бути викликаний не тільки переохолодженням організму, але і різними інфекціями, отриманими при статевих контактах. Запущене запалення неминуче приводить жінку до безпліддя.

— Травматичні ушкодження матки (розриви при пологах або аборт) істотно впливають на здатність до зачаття. Перший або невдало зроблений аборт істотно збільшує ризик розвитку безпліддя.

— Аномалії розвитку статевих органів. Найчастіше це вроджені дефекти, наприклад, дитяча матка. Сучасна медицина зробила великі успіхи в лікуванні деяких порушень, але в самих крайніх випадках подружжю рекомендується скористатися сурогатним материнством.

— Непрохідність маткових труб. Дане порушення може бути викликана ускладненнями після аборту або інфекційними захворюваннями.

— Віковий фактор. У жінок після 35-40 років здатність до зачаття знижується природним чином.

— Стреси, хронічна втома. Це головна причина не тільки жіночих захворювань, але і інших хвороб.

— Психологічний фактор. Після численних обстежень з’ясовується, що сімейна пара здорова, але бажана вагітність не настає. Причина криється в психологічному факторі — жінка підсвідомо боїться материнства, що і стає невидимою перешкодою для настання вагітності.

Сучасна медицина знаходиться на високому рівні розвитку, що дозволило досягти серйозних успіхів при лікуванні первинного або вторинного непліддя. Велике значення має кваліфікація лікаря і репутація обраної клініки. Лікування безпліддя — процес тривалий, що вимагає сил і засобів, але довгоочікуваний позитивний результат цілком реальний.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні