Запальні прищі — лікувати негайно!

Шкірні почервоніння, що супроводжуються набряком і нагноєнням, отримали назву запальні прищі. Можуть бути болісними або зовсім безболісними, але завжди їх винуватцем є патогенні бактерії, що харчуються шкірним жиром — стафілококи. Дані мікроорганізми є у всіх, вони активізуються під впливом сприятливих факторів, викликаючи висипання на тілі

Місцезнаходження вогнища запалення може бути будь-яким, але найчастіше він концентрується на спині, на обличчі, на грудях, тобто в зонах максимального скупчення сальних залоз. Почервонілі ділянки шкіри з горбиками, набряками і нагноєнням приносять масу незручностей власникам, псують їхній зовнішній вигляд.

Червоні запальні прищі діляться на кілька видів, опис та фото яких ми надаємо вашій увазі в нашій статті.

Папули Виглядають як невеликі вузлики або щільні кульки, що підносяться над шкірної поверхнею. Діаметр папули рідко перевищує 5 мм. Таку папули називають «бляшкою». Папули відносяться до легкої форми запалення, болючі мало. Зазвичай біль з’являється, коли запалення посилюється, переростаючи у щось більш складне.

Папулезное запалення не зачіпає глибокі шари шкіри, локалізуючись у верхніх шарах епідермісу і дерми. По шкірних змін виділяють запальні і незапальні папули.

  • Запальні папули характеризуються появою інфільтратів — набряком тканин, пов’язаних з розширенням судин. Виглядають вони, як прищі без гною. Світлішають при натисканні. Розсмоктуються самостійно, не залишаючи слідів. Зрідка на місці папули залишаються пігментовані ділянки шкіри, які з часом проходять.
  • Незапальні папули переростають у бородавки, ксантомы і папіломи, тобто характеризуються розростанням верхніх шарів шкіри — епідермісу. Найчастіше зустрічаються на шиї.

За формою папули бувають плоскими (як сочевиця) і милиарными (конусовидними), що нагадують конопляне насіння. Такі прищики зазвичай зачіпають волосяні фолікули.

Утворення папул є захисною реакцією організму на запалення тканин при закупорці пір шкірним салом. Коли вміст пори накопичується, її стінки розширюються, утворюється микрокиста, яка може розриватися, виплескуючи згіркла шкірне сало в навколишні тканини. Імунна система людини негайно реагує на подібний процес, формуючи папули.

Заборонено лікувати запальні прищі (папули) самостійно, так як їх наявність може свідчити про захворювання на вітрянку, червоним плоским лишаєм, атопічним дерматитом та іншими недугами зі схожою симптоматикою.

Пустули Зовні пустула схожа на великий білий (гнійний) прищ з почервонінням по краях. На відміну від папул, пустули болючі при дотику. Мають властивість лопатися, випускаючи гній. Після цього на шкірі утворюється невелика скоринка, отпадающая з часом. Найчастіше локалізуються на підборідді, спині.

Пустули супроводжують такі захворювання, як: короста, віспа, сифіліс, алергія.

Вузли Відрізняються розміром більше 5 мм, розташовуються в глибоких шарах шкіри. Бувають дуже болісними. Скочивши на попі, доставляють значний дискомфорт власникові. Вузли не зникають безслідно, залишивши після себе рубці і кісти.

Кісти
Причини утворення кіст у сильному нагноєнні вузликових утворень. Кісти щільні на дотик, синюшно-червоні на колір. Дуже болючі. Запальні прищі на обличчі у вигляді кістозних утворень доставляють найбільшу незручність своєму власникові.

Щільність кісти пояснюється великим скупченням гноящегося шкірного сала. Буває важко позбутися кіст так як, розростаючись, вони з’єднуються між собою підшкірними ходами.

Лікування запальних акне
Якщо у вас з’явилися запалення на щоках, на лобі, на скронях або інших місцях, насамперед необхідно відправитися до дерматолога. Обстеження, проведене ним, дозволить виключити ряд більш серйозних захворювань, ніж просто прищі.

Буває, що запалений схопився прищик на носі, болить, доставляє незручність. Не варто нехтувати цим, так як подібні висипання можуть бути симптомами герпесу або розацеа, які вимагають негайного лікування.

Залежить лікування запальних акне від ступеня ураження шкірних покривів.
Папули — лікування

  • Йодний розчин наносити точково на запалення до декількох разів на день. Застосовувати з обережністю, так як можна перестаратися, отримавши шкірний опік. Звичайно, прибрати прищі за один день не вийде.
  • Базирон (зинерит, діфферін, скінорен) наносити на все обличчя, якщо у вас скупчення папул, і локально, якщо їх менше 5 штук. Застосовувати двічі на день (якийсь один із засобів).

Пустула — лікування
Пустули лікують точно так, як і папули. Препарати Базирон та ін. допоможуть зняти запальний процес на шкірі. Недорогий, ефективний засіб у боротьбі з пустулами, що володіє антисептичними властивостями — звичайна борна кислота. Її наносять на уражені ділянки шкіри 2 рази на день. Після цього шкіру бажано змастити зволожуючим (але не поживним) кремом. Позитивний ефект настане протягом тижня.
Лікування вузлів і кіст
При вузлах і кістах призначають антибіотики всередину і зовнішньо. Подібні утворення прибрати за один раз не вийде, доведеться докласти чимало зусиль для того, щоб шкіра набула первісного вигляду. Відповідні препарати доведеться підбирати досвідченим шляхом, записуючи результати після тижневого використання. Починають з Зинерита або Делацина, якщо не допомагає, підключають Базирон або Діфферін. При сильному лущенні, шкіру змащують Бепантеном.

Протягом усього курсу лікування (і після нього) не варто нехтувати щоденним доглядом за своєю шкірою: очищення її за допомогою спеціального гелю, тонизированием, нанесенням крему. Бажано виключити з раціону продукти, що провокують неправильну роботу кишечника: кава, солодощі, копченості.

Радимо також прочитати: папіломи і їх лікування.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні