Завмерла вагітність у другому триместрі

Вважається, що початковий період виношування плоду самий складний і небезпечний. Саме він найбільш часто призводить до зриву вагітності і викидня. Але є моменти, коли майбутній мамі варто бути максимально обережною, тому що завмерла вагітність у другому триместрі — поширене явище. Небезпечними термінами є 16-21 тижня. В ці періоди у дитини велика ймовірність розвитку патологій.
Що відбувається в другому триместрі вагітності
Другий триместр приносить з собою часті запаморочення. Переживати з цього приводу сильно не варто — це нормально. Тому що в цей період ваші судини розширюються. Також вам варто стежити за тиском і пити побільше рідини. Не варто робити ніяких різких рухів. Вставати і сідати треба плавно.

Дуже часто в цей період у дівчат спостерігаються судоми ніг. Цього не варто лякатися, адже ваші ноги дуже сильно втомлюються, тому що тепер вони тримають не тільки вас самих, але ще і вашого малюка. Виходить, навантаження на них збільшується. Щоб уникнути частих судом, вам варто масажувати ваші ступні.

У другому триместрі вагітності можна помітити часті виділення. Вони не небезпечні. Це ті виділення, які вступають у боротьбу в організмі з шкідливими бактеріями. А ось якщо у ваших виділень який-небудь інший колір або запах, то це вже привід звернутися до лікаря, так як у вас може бути вагінальна інфекція, яка може негативно вплинути на плід.
Причини завмерлої вагітності в цілому
Причини завмирання плоду можуть бути досить різними, наприклад ними можуть бути:

  • Вживання алкоголю та нікотину;
  • Інфекційні захворювання;
  • Порушення гормонального балансу;
  • Підняття важких предметів;
  • Часті стреси;
  • Робота у шкідливій сфері виробництва.

Симптоми завмерлої вагітності у другому триместрі
Основні симптоми такі:

  • Припинення ворушіння плода: якщо ви помітили, що ваш малюк перестав ворушитися (а в нормі це відбувається по 10-15 разів на добу), вам терміново потрібно піти на огляд до лікаря. Він зможе прослухати биття серця і, в крайньому випадку, відправить вас на додаткове УЗД.
  • Вам варто звертати увагу на свої груди: якщо ви помітили, що її розміри зменшилися, і вона стала більш м’якою, це можуть проявлятися тривожні ознаки.

Лікар-гінеколог при огляді може встановити проблему: припинення збільшення матки, її відкритий вид, червоно-рожевий колір піхви, густі коричневі виділення, свідчать про завмирання плода.
Хто більш схильний завмиранню вагітності
Жінки, яких частіше осягає завмерла вагітність, це жінки віком понад 35 років, а також ті, хто робив безліч абортів і ті, у кого раніше була позаматкова вагітність. У групу ризику входять і ті, у яких спостерігаються аномалії з розвитком матки.

Від завмерлої вагітності не захищений ніхто. Вона може виникнути у будь-якої дівчини, не дивлячись на те, що народжувала вона вже або ні. Не варто засмучуватися раніше часу, якщо вас спіткало таке горе: після завмирання плоду і його видалення, ви все одно зможете стати мамою. Для цього організму необхідно відновне час. У цей період важливо відновити і свою психологічну рівновагу, тому що від нього залежить можливість подальшої вагітності.

Ніколи не варто визначати ознаки завмерлої вагітності з допомогою інтернету або прогнозів «добрих подруг». Поки ви не сходіть до лікаря, не робіть ніяких поспішних висновків. Самі поставити собі діагноз ви не зможете. А інтернет так вже точно, тому що там можуть описувати багато різних симптомів, але у різних жінок вони проявляються по-різному. А іноді симптоми близько двох тижнів можуть взагалі не спостерігатися.

Лікування після завмирання вагітності
Коли ви вже дізналися одну з найбільш неприємних новин в житті, вам варто замислюватися в першу чергу вже про своє особисте здоров’я. Плід, який припинив свій розвиток, може викликати отруєння організму жінки. Тому доводиться застосовувати медикаменти, викликають викидень або проводити операцію (щось на зразок аборту, очищає порожнину матки). А бувають випадки, що відбувається мимовільний аборт і тоді особливого лікування не потрібно. Але спостереження фахівців необхідно в будь-якому випадку.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні